У НАБУ та САП спливають розумні терміни розслідування справи стосовно ексміністра аграрної політики Миколи Сольського, проте переконливих доказів його вини у слідства досі немає. Окрім того, є встановленні юридичні факти, які спростовують обвинувачення слідства, і доступ до них нещодавно задовольнив Вищий антикорупційний суд на запит адвокатів, передає УНН.
Мова йде про кримінальні провадження, де вже досліджувалися обставини подій, які нині повторно розслідують НАБУ та САП. Встановленні юридичні факти спростовують звинувачення детективів, проте самі матеріали знаходяться у НАБУ.
Адвокати звернулися до ВАКС, аби суд надав доступ до цих матеріалів.
Підставою для такого рішення стало те, що вказані документи, в сукупності з іншими зібраними доказами, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин. Зокрема, там є рішення судів, які дійшли висновку "про відсутність доказів передачі спірних земельних ділянок позивачам у порядку правонаступництва, оскільки у різних актах передачі земельних фондів зазначені різні площі земельних ділянок, що передавалися від одного підприємства до іншого, та недоведеність факту проведення реєстрації права постійного користування земельними ділянками юридичними особами, правонаступниками яких є позивачі".
Тож, виходить, що НАБУ та САП володіють документами, які спростовують їх версію про захоплення земель Національної аграрної академії, однак продовжують наполягати на своїх гіпотезах.
Нагадаємо
НАБУ розслідує кримінальне провадження, у якому детективи підозрюють ексміністра агрополітики Миколи Сольського в організації заволодіння земель НААН у Сумській області для передачі її військовим АТО. За версією слідства, ці землі начебто знаходилися у користуванні держпідприємств НААН "Іскра" і "Надія", а тому не могли бути передані АТОвцям. Верховний Суд та експертизи постановили, що звинувачення НАБУ помилкові, адже зазначені земельні ділянки не належали НААН, а відтак могли бути приватизованими військовими АТО на законних підставах, за наданим їм державою правом.
Те саме підтверджує й колишній голова Держгерокадастру Олександр Колотілін. На його думку, справа антикорупціонерів про нібито захоплення земель – це юридичний каламбур.