spivzasnovnytsi-konkordu-olena-ta-yuliia-sosiedky-dovely-u-sudakh-shcho-nbu-nezakonno-likviduvav-yikhnii-bank

Співзасновниці "Конкорду" Олена та Юлія Сосєдки довели у судах, що НБУ незаконно ліквідував їхній банк

 • 15484 переглядiв

Співзасновниці банку "Конкорд" Олена та Юлія Сосєдки отримали судові рішення, якими визнано незаконними відкликання банківської ліцензії та ліквідацію фінансової установи. Про це йдеться у відео, яке опублікувала Олена Сосєдка, пише УНН.

"Олена та Юлія Сосєдки подали заяви про злочинні дії посадовців, які вже стали предметом кримінального провадження. Вони вже довели в судах (йдеться про першу та апеляційну інстанції – ред.), що рішення про ліквідацію "Конкорду" незаконне. Вони мають результати експертиз та інші судові рішення, які доводять відсутність порушень банку, проти них немає жодного кримінального провадження", - йдеться у відео, опублікованому на сторінці Олени Сосєдки у Facebook.

Зазначається, що Національний банк України 1 серпня 2023 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Конкорду", посилаючись на порушення у вигляді "міскодінгу". Це — некоректне кодування транзакцій після легалізації азартних ігор в Україні. Проте, "Конкорд" постійно виконував вимоги міжнародних платіжних систем Mastercard та Visa і не мав штрафів чи зауважень за останні два роки.

"Наприклад, "Конкорд" ще за два роки до рішення Нацбанку обмежив P2P-транзакції через API, залишивши цю функцію лише у своєму додатку. Попри це, санкції були застосовані лише до "Конкорду", а інші банки, яких також звинувачували у міскодінгу, залишилися поза увагою НБУ", - наголошується у відео.

Нагадаємо

Раніше стало відомо, що акціонери "Конкорду" оскаржили в суді рішення Національного банку України про виведення банку з ринку. Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення НБУ про відкликання ліцензії та ліквідацію банку "Конкорд". Проте українське законодавство виписане таким чином, що процес виведення банківської установи з ринку, якщо він запущений, є безповоротним. 

Попри війну в Україні процес виведення банків з ринку не зупинився. Так, з 24 лютого 2022 року ліквідацію було розпочато щодо 8 банків. 2023 року вперше в Україні під ліквідацію і позбавлення ліцензії потрапили не лише банки-банкрути, а й прибуткові установи - ідеться про банк "Конкорд". Як заявляла Олена Сосєдка, на момент оголошення регулятором рішення про ліквідацію банку високоліквідних активів у фінустанові вистачало, аби провести всі необхідні виплати за 2-3 тижні. Але процес ліквідації банку жорстко зарегульовано законодавчо і загалом може тривати до трьох років.

Популярні

Новини по темі

Президент призначив нового начальника Сумської МВА

 • 13555 переглядiв

Нікополь зазнав атаки рф дроном: є постраждалі та пошкоджено АЗС

 • 16033 переглядiв

Біля Роботиного тривають позиційні бої - речник 118-ї ОМБр

 • 14571 переглядiв