sohodni-mizhnarodnyi-den-vyzvolennia-viazniv-natsystskykh-kontstaboriv

Сьогодні Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

 • 25253 переглядiв

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів встановлений на честь повстання в одному з найстрашніших німецьких концтаборів – Бухенвальді, яке відбулося 11 квітня 1945 року.

Сьогодні, 11 квітня, весь світ вшановує мужність і силу волі людей, які зуміли вижити у нацистських концтаборах, організували повстання та зухвалі втечі, а також пам’ять людей, які у цих концтаборах загинули пише УНН.

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів встановлений на честь повстання в одному з найстрашніших німецьких концтаборів – Бухенвальді, яке відбулося 11 квітня 1945 року.

На той момент частина керівництва та охорони втекла з концтабору, побоюючись його захоплення американськими військами.

Повстання почалося штурмом сторожових веж. Повсталі діяли організовано, в складі заздалегідь визначених підрозділів, атакуючи охорону одночасно в декількох напрямках Потім була захоплена комендатура, колишні ув'язнені зайняли кругову оборону. У той же день у звільнений табір увійшли підрозділи Третьої армії США.

З близько 250 тисячі ув'язнених, які пройшли через Бухенвальд з моменту його заснування влітку 1937 року його заснування, близько 56 тисяч померли або були вбиті.

В день звільнення у Бухенвальді перебувало  близько 20 тисяч в'язнів.

Наймасовішою втечею з німецького концтабору вважається втеча з Маутхаузена  у ніч на 3 лютого 1945 року. Понад 500 закидали вежі з охороною камінням, колодками, вогнегасниками, мокрими ковдрами, замкнули колючий дріт, що був під напругою, й вирвалися з табору.

Пошук утікачів отримав серед есесівців знущальну назву "Мюльфіртельське полювання на зайців" Підрозділи сс, вермахту, гітлер’югенду за допомогою місцевого населення переслідували й по-звірячому вбили 410 радянських військовополонених, серед яких були і українці.

Усього нацисти у Німеччині та окупованих територіях збудували 14033 концтабори. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів осіб з 30 країн світу. Приблизно 12 мільйонів людей так і не дожили до звільнення, серед них -  близько 2 мільйонів дітей.

На території України нацисти організували  2 класичні концтабори (у Києві та Львові), 78 виправно-трудових таборів і таборів примусової праці для євреїв, 7 виправно-трудових таборів, 15 таборів примусової праці, 304 гетто, 23 пересильні табори, 66 гестапівських тюрм, 242 табори для військовополонених.

На даний час історики не можуть назвати хоча б приблизну кількість українців, які загинули у німецьких концтаборах. За різними оцінками у Другій світовій війні загинуло від восьми до десяти мільйонів українців. Вважається, що у нацистських концтаборах загинуло близько п’яти мільйонів громадян колишнього срср. Кількість українців закатованих у нацистських концтаборах може становити не менше 500 тисяч.

Популярні

Новини по темі

В Івано-Франківській області прогриміли вибухи

 • 76910 переглядiв

Літаки окупантів МіГ-31К злетіли з аеродрому рф

 • 56790 переглядiв