ukenru
reabilitatsiia-zakhysnykiv-na-cherkashchyni-vidbulysia-trenuvannia-z-adaptyvnoho-sportu-dlia-veteraniv-yaki-otrymaly-poranennia-na-viini

Реабілітація захисників: на Черкащині відбулися тренування з адаптивного спорту для ветеранів, які отримали поранення на війні

 • 25582 переглядiв

На Черкащині відбулися тренування з адаптивного спорту для ветеранів, які отримали поранення на війні.

30 ветеранів, які отримали поранення під час бойових дій, провели тренування з адаптивного спорту в Каневі. Вони стріляли з лука, грали в баскетбол на візках, каталися на хендбайку й метали ядро, передає УНН із посиланням на пресслужбу благодійного фонду "МХП-Громаді".

Адаптивний спорт - вид спорту, що дозволяє людині з інвалідністю соціалізуватися з іншими та самоствердитися. Це дуже важлива складова реабілітації поранених військових у світі

- розповідає голова ГО «Спілка поранених військових України «Міцні 300» Андрій Кучера.

Ініціатива впроваджується в межах програми підтримки військових, ветеранів та їхніх родин "МХП Поруч", за сприяння БФ "МХП-Громаді" та ГО "Спілка поранених військових України "Міцні 300".

"У межах програми комплексної підтримки "МХП Поруч" створюємо можливості для медичного, фізичного, психологічного та соціального відновлення наших захисників. І саме тренування з адаптивного спорту - ефективні в цьому. Для нас важливо, щоб кожен ветеран міг знайти себе, зокрема і в спорті", - каже керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами Діна Лисакова.

Після лікування та першої фази відновлення особливо актуальною стає оздоровчо-рухова активність. Цей період є важливим для соціалізації та адаптації ветерана до життя в громаді.

Ми прагнемо, щоб кожен ветеран, який повертається додому до своєї родини, на роботу, до громади, - знайшов себе в цивільному житті та відчував підтримку. І якраз такі ветеранські тренування допомагають формувати ветеранську спільноту, створюють можливості для взаємодії, співпраці та взаємопідтримки між ветеранами та іншими жителями громади"

- каже директорка БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.

Надалі тренування з адаптивного спорту проходитимуть і в інших містах та селах країни.

Довідка

"МХП Поруч" - це індивідуальний супровід та комплексна підтримка військових, ветеранів, їхніх родин та тих, хто чекає близьких з війни. Програма спрямована на працівників та жителів громад, де присутні підприємства МХП.

З 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників МХП покинули офіси, виробництва і поля, щоб захищати нас на війні. Це більше ніж 10% працівників з військовим досвідом. Тож компанія одна з перших в Україні почала забезпечувати комплексну та системну підтримку захисників та їхніх родин: юридичну, психологічну, лікування/реабілітацію, професійну перепідготовку та соціальну адаптацію.