Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що збільшення російських військових витрат не обов’язково дорівнює однозначному збільшенню військових можливостей, але впливає на ефективність і стійкість російських соціальних програм, що може вплинути на здатність кремля продовжувати війну в Україні. Про це йдеться у звіті ISW, передає УНН.
Деталі
Як нагадують аналітики, 1 грудня російський диктатор володимир путін підписав указ про затвердження федерального бюджету на 2025 рік і проекту федерального бюджету на 2026–2027 роки.
У бюджеті на 2025 рік на національну безпеку і оборону виділяється близько 41% річних витрат росії. ISW продовжує оцінювати, що збільшення російських витрат на оборону, незважаючи на небезпеку, не обов’язково дорівнює однозначному збільшенню російських військових можливостей, особливо з огляду на те, що значні кошти спрямовуються на виплату пільг російським солдатам, ветеранам, та їхні родини. Постійна зосередженість росії на видатках на оборону, ймовірно, також впливає на ефективність і стійкість російських соціальних програм, що може вплинути на здатність кремля продовжувати війну в Україні, враховуючи зростаючий тиск на російську економіку та спостережувану тенденцію путіна уникати ризику своїм стабільність режиму
Доповнення
росЗМІ повідомляли, що вчора, 1 грудня, путін підписав закон про бюджет росії на 2025 рік з рекордними воєнними витратами за статтею "Національна оборона".
Доходи російського бюджету закладаються на понад 40 трлн рублів. Близько 32,5% бюджету рф було виділено на оборону, що становить 13,5 трлн рублів (понад 145 млрд доларів). Це більше у порівнянні з 2024 роком, коли на оборону росія виділила 28,3%, бюджету.
Нагадаємо
У вересні повідомлялося, що путін доручив уряду рф підготувати бюджет з пріоритетом на оборонні витрати. Планується збільшення військових витрат на 60% порівняно з минулим роком, що становитиме 30% всього бюджету.
Наприкінці вересня уряд росії представив проект бюджету на 2025 рік з витратами 41,5 трлн рублів. На війну планується витратити 6,31% ВВП - понад 13,5 трлн рублів, що на 30% більше ніж у 2024 році.