Президент росії володимир путін недвозначно відмовився від участі росії в будь-яких значущих переговорах щодо угоди про припинення вогню, натомість зажадавши "незворотної" "демілітаризації" України як попередньої умови для будь-якої угоди. Таким чином, путін вимагає, щоб Україна фактично капітулювала перед будь-яким припиненням вогню. Про це пише у своєму звіті Інститут вивчення війни (ISW), передає УНН.
Деталі
Аналітики пишуть, що путін прокоментував перспективи припинення вогню в Україні шляхом переговорів на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Астані, Казахстан, 4 липня, але замість того, щоб проявити "типовий для нього удаваний інтерес" до таких переговорів, він прямо відкинув будь-який процес переговорів про припинення вогню.
ISW зазначає, путін неодноразово представляв Захід як свого передбачуваного партнера в переговорах про припинення вогню, щоб змусити Захід піти на поступки з питання суверенітету України, але путін, зокрема, відкинув усі посередницькі сторони.
Диктатор також відкинув Верховну Раду як можливий контактний пункт для переговорів, хоча раніше заявляв, що цей суб'єкт є єдиною легітимною українською структурою, з якою росія може вести переговори.
Тепер путін назвав усі українські керівні інституції нелегітимними або непридатними для переговорів та відкинув ідею участі в переговорах третіх сторін, фактично відкинувши будь-який реалістичний процес для значущих переговорів щодо угоди про припинення вогню.
"Натомість путін наголосив на своїй вимозі "демілітаризації" України як основної умови для будь-якої угоди про припинення вогню, вимагаючи, щоб Україна погодилася на незворотні заходи з "демілітаризації". путін стверджував, що рф не може дозволити українським військовим скористатися припиненням вогню для відновлення своїх сил", - йдеться у звіті ISW.
Як пишуть аналітики, путін, зрозуміло, не торкнувся питання про те, що російські сили майже напевно скористаються потенційним припиненням вогню саме в такий спосіб, і ISW продовжує вважати, що росія скористається перепочинком після припинення вогню для відновлення і розширення своїх сил і подальшої мобілізації своєї оборонно-промислової бази (ОПК) для майбутньої агресії.
"Відмова путіна від будь-якої угоди про припинення вогню, що не передбачає капітуляції України, також свідчить про те, що він упевнений у своїй оцінці того, що росія може домогтися перемоги, продовжуючи повзуче просування в Україні, не витримавши підтримки України з боку Заходу і вигравши війну на виснаження проти українських сил", - вказали в ISW.