Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль наказав заарештувати лідера правлячої партії Хан Дон Хуна та оголосив воєнний стан в країні, пише УНН з посиланням на BBC.
Деталі
За словами заступника директора Національної розвідувальної служби, до списку арештів також увійшли лідер головної опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен, а також троє опозиційних депутатів.
Режисер Хун Чан Вон стверджує, що президент Південної Кореї намагався "використати цей шанс, щоб заарештувати їх і знищити". Це стало зрозумілим під час проведення політичними партіями екстрених засідань, на яких депутати планували провести голосування за імпічмент Юна.
Подання буде прийнято, якщо за нього проголосують дві третини депутатів.
Опозиція має більшість у 300-місцевому парламенті, проте не вистачає принаймні восьми депутатів від правлячої партії, щоб отримати 200 голосів, необхідних для ухвалення подання про імпічмент. Першою явною ознакою того, що власна партія Юн Сук Йоля тепер може голосувати разом з опозицією, є те, що лідер правлячої партії Юна закликав до його негайного відсторонення, заявивши, що він становить "велику небезпеку" для демократії, якщо залишиться при владі.
Хан Дон Хун, голова Партії влади народу, раніше заявляв, що його партія не підтримає пропозицію опозиції про імпічмент. Проте згодом він оголосив, що є докази про відданя Юном наказу про арешт ключових політиків, включаючи Хан Дон Хуна, за "антидержавними звинуваченнями".
Також, Хан сказав, що Юн планував ув'язнити заарештованих політиків у центрі ув'язнення в Гвачхоні, місті на південь від Сеула. Він висловив стурбованість тим, що "екстремальні дії", такі як оголошення воєнного стану, можуть повторитися, якщо Юн залишиться на посаді.
[Це] наражає Республіку Корея та її народ на великий ризик.
Спроба Юна запровадити воєнний стан шокувала країну та знервувала союзників Південної Кореї та фінансові ринки. Він посилався на загрози з боку "антидержавних сил" і Північної Кореї.
Але незабаром стало зрозуміло, що його крок був зумовлений не зовнішніми загрозами, а його власними внутрішньополітичними проблемами. Розпорядження раптово скасували через кілька годин після того, як 190 депутатам вдалося пройти в парламент і проголосувати проти нього — деякі з них лазили по парканах і ламали барикади, щоб потрапити в зал. Опозиційні депутати стурбовані тим, що знову буде спроба запровадити воєнний стан.
У столиці Південної Кореї, Сеулі більше двох днів тривали вуличні протести з вимогою відставки президента, а поліція заявила, що проти нього розслідують "повстання".
Після скасування воєнного стану президента Південної Кореї ніхто не бачив.
Опитування показало, що його рейтинг схвалення впав до рекордно низького рівня – 13%. Але і до спроби впровадження воєнного стану, президент уже страждав від низьких рейтингів популярності, звинувачень у корупції.
Нагадаємо
Юн Сок Йоль призначив Чхве Бен Хека новим міністром оборони після відставки Кім Ен Хена. Зміна керівництва відбулась після невдалої спроби запровадження воєнного стану та політичної кризи в країні.