poteplinnya-okeaniv-prizvodit-do-zmischennya-morskoyi-flori-i-fauni-do-polyusiv-doslidzhennya

Потепління океанів призводить до зміщення морської флори і фауни до полюсів - дослідження

 • 20726 переглядiв

Дослідник Мартін Дженнер з Університету Брістоля, Велика Британія, і його колеги вивчили дані 540 попередніх досліджень морських популяцій, які постраждали від потепління. Аналіз включав 304 морських види, у тому числі ссавців, птахів, риб і планктону, а також зміну їх чисельності в межах їх звичайного ареалу проживання.

Дослідники виявили, що потепління океанів на 1°C за минуле сторіччя викликало широкомасштабні зміни в місцевих спільнотах, і ті види, які були більш численними на межі полюсів, здавалося, жили краще, ніж ті, які були ближче до екватора.

Це тому, що популяції на полюсах можуть терпіти невелике підвищення температури в холодних водах, у той час як потепління в уже теплому тропічному середовищі може виявитися занадто екстремальним для інших видів, каже Дженнер.

"Найдивовижніше, що (це мало місце) не тільки для декількох видів, але і для багатьох, багатьох видів", - говорить Дженнер. Тенденція була найбільш сильною для морських птахів і костистих риб, але вона поширювалася на всі таксономічні групи, які досліджували дослідники. Прогнозується, що в найближчі 50 років температура океану підвищиться ще на 1,5°C, що говорить про те, що ця тенденція може продовжитися.

Ця зміна в чисельності видів має наслідки і для людей. Наприклад, рибальству в Великій Британії може знадобитися змістити акцент на вирощування більшої кількості тепловодних видів, таких як оселедець, а не атлантична тріска, оскільки тріска краще виживає при низьких температурах.

Проте, широкий аналіз, подібний цьому, спрощує наслідки зміни клімату, каже Нова Мєшковська з Морської біологічної асоціації в Плімуті, Велика Британія. "(Ці аналізи) представляють загальну картину, але часто лише торкаються важливих деталей, опускаючи часто важливий набір дрібномасштабних процесів і тимчасових коливань, які також впливають на чисельність і розподіл видів", - вказала вона.

За її словами, необхідна інформація більш довгострокового характеру, що охоплює більш широкий географічний діапазон.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, зміни клімату провокують "кардинальні зміни" в Арктиці.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Експерти визначили топ-20 українських пісень сучасності

     • 40876 переглядiв

    Президент УЄФА заявив про три варіанти завершення сезону

     • 11541 переглядiв

    Ринок нових автомобілів в Європі показав падіння на 7,3%

     • 17743 переглядiв

    На Вінничині лабораторно підтверджено вже 23 випадки COVID-19

     • 13832 переглядiв