З початку року у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості навчаються 1266 українських ветерани. Про це журналісту УНН розповіли у Державній службі зайнятості.
З осені минулого року реалізується експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Тобто, ветерани – учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість незалежно від рівня їх освіти безкоштовно пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації в закладах освіти служби зайнятості
В установі повідомили, що під час навчання забезпечується безоплатне житло як для студента, так і для супроводжуючої особи, якщо студент має інвалідність. Також передбачена компенсація витрат на транспорт.
"Протягом січня – червня 2024 року за цією програмою навчання проходили 1266 ветеранів, із них 120 – жінки", - кажуть у службі зайнятості.
Найчастіше ветерани навчалися наступним професіям:
- адміністратор;
- водій автотранспортних засобів (категорія С).
А також за освітніми програмами "Особливості використання безпілотного літального апарата в умовах воєнного стану", "Цивільний захист у сучасних умовах", "Психологічна допомога в умовах воєнного стану", "Соціально-психологічні аспекти роботи з учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни".
Професії та регіони
Як розповіли у Службі зайнятості, з початку 2024 року ваучер на навчання отримали 12,6 тис. українців. 9,6 тис. з них отримали особи віком старше 45 років, 1,9 тис. ваучерів – внутрішньо переміщені особи, 684 ваучери – особи з інвалідністю, 348 ваучерів – учасники бойових дій.
Найбільше ваучерів видано за спеціальностями/професіями:
- медсестринство;
- дошкільна освіта;
- психологія;
- медицина;
- кухар;
- водій;
- тракторист;
- кондитер;
- електрогазозварник;
- електромонтер.
Лідерами у кількості видачі ваучерів на навчання стала Дніпропетровщина (1,4 тис. од.), Львівщина (1,1 тис. од.), Полтавщина (778 од.), Харківщина (778 од.), Хмельниччина (733 од.) та Одещина (723 од.).
Додатково
У системі Державної служби зайнятості працюють вісім центрів професійно-технічної освіти. Це унікальні навчальні заклади, які здійснюють навчання дорослого населення за 96 ліцензованими робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами.
Для безробітних таке навчання безоплатне, воно здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після успішного завершення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
Нагадаємо
З початку року 5 тисяч роботодавців звернулись до центрів зайнятості для навчання безробітних. Рівень працевлаштування після професійного навчання становить 85%, а головним результатом є працевлаштування за новою професією.