pislia-peremohy-trampa-eksperty-poboiuiutsia-oslablennia-perehovoriv-shchodo-vidnovliuvanykh-dzherel-enerhii-ta-klimatu

Після перемоги Трампа експерти побоюються ослаблення переговорів щодо відновлюваних джерел енергії та клімату

 • 17298 переглядiв

У значній частини наукової спільноти, а також у політичних колах різних країн виникли хвилювання, що прихід Трампа в січні 2025 року позначиться на питаннях глобальні кліматичні зобов'язань.

Пише УНН із посиланням на Independent, Guardian та Scienza in rete.

Провідні кліматологи США та представники міжнародних об’єднань висловлюють стурбованість щодо майбутнього другого терміну Трампа та того, як це може вплинути на протистояння умовам швидкого потепління.

Згідно з даними аналітичної компанії Wood Mackenzie, в період 2023-2050 років в енергетичний сектор США має бути вкладено близько 7,7 трильйона доларів США.

Але обрання Трампа може знизити цю цифру на 1 трильйон доларів США ($1 трлн), у випадку, якщо республіканці скасують політику, яка підтримує низьковуглецеву енергетику та пов'язану з нею інфраструктуру. як Одним з дійсно важливих досягнень адміністрації Байдена, видання Nature та деякі провідні оглядачі вважають закон про зниження інфляції 2022 року, - він передбачає понад трильйон доларів інвестицій у технології енергетичного переходу протягом десятиліття.

Можливо, Трампу буде складно скасувати Закон про зниження інфляції, зокрема тому, що багато "консерваторів побачили непропорційний приплив інвестицій та робочих місць у чистій енергетиці у своїх виборців", пише Guardian.

Але також є дані аналізу, проведеного Carbon Brief навесні 2024 року: вказується, що наслідки перемоги Трампа можуть призвести до збільшення викидів у Сполучених Штатах на 4 мільярди тонн до 2030 року. Крім того, "дуже ймовірно, що Сполучені Штати не виконають своїх глобальних кліматичних зобов’язань" до 2030 року порівняно з рівнями 2005 року.

З’являються досить категоричні твердження.

Другий термін Трампа, що включає реалізацію "Проєкту 2025", означає кінець заходів по боротьбі зі зміною клімату, якими ми їх знаємо, цього десятиліття

- заявив д-р Майкл Е. Манн, директор Центру науки, сталого розвитку та ЗМІ при Пенсільванському університеті, в заяві, надісланій електронною поштою виданню The Independent.

"Я вважаю, що ми зможемо прочитати результати цих виборів у геологічних записах через тисячоліття", - сказав письменник Білл Маккіббен.

За оцінками експертів, можлива відсутність зобов'язань з боку Сполучених Штатів підірве глобальні дії на користь клімату з огляду на те, що країна є найбільшим виробником нафти у світі та другим за величиною джерелом викидів вуглекислого газу.

(Трамп) оголосив, що заохочуватиме збільшення кількості нафти і вугілля. Це потребуватиме нової стратегії, і зусилля доведеться подвоїти

- заявив колишній міністр навколишнього середовища Барзилії Карлос Мінк.

До речі у Бразилії деякі представники уряду та експерти-екологи вже висловили стурбованість, що перемога Дональда Трампа на виборах як нового президента США послабить переговори COP30, що відбудуться в Белені 2025 року.

Довідка

Основна тема конференції у Белені - розгляд і зміцнення Паризької угоди, яку було досягнуто тільки після того, як США під керівництвом Барака Обами і Китай приєдналися до пакту про обмеження викидів вуглекислого газу. Коли він уперше став президентом, Трамп вивів країну з Угоди, підписаної 195 країнами, оскільки вважав її "невигідною" для американців.

Популярні

Новини по темі