78-річний Шредер піддався критиці після лютневого вторгнення росії в Україну через його дружбу з путіним і зв'язки з російськими енергетичними компаніями.
Деталі
Ганноверське відділення СДПН, де зареєстроване членство Шредера, у липні відкрило слухання для обговорення 17 клопотань місцевих та регіональних відділень проти його постійного членства у партії.
Але у заяві відділення у понеділок йдеться, що колишній канцлер «не винен у порушенні правил партії, оскільки проти нього не може бути доведено жодних порушень».
Це рішення може бути оскаржене, але експерти-правознавці кажуть, що для виключення членів є великі перешкоди.
Що було раніше
Шредер, який обіймав посаду канцлера з 1998 по 2005 рік, відмовився розірвати зв'язки із путіним, незважаючи на війну в Україні.
Його позиція поставила у скрутне становище СДПН, яка також є партією канцлера Олафа Шольца. Німецька СДПН історично виступала за тісні зв'язки з росією, народжені зі «східної політики» - політики зближення та діалогу з тодішнім Радянським Союзом, розробленою колишнім канцлером Віллі Брандтом у 1970-х роках.
Шредера також широко критикували за те, що він обіймав низку прибуткових постів у російських енергетичних гігантах, і лише після сильного громадського тиску Шредер у травні відмовився від місця у раді директорів російської енергетичної групи «Роснефть».
Пізніше він також оголосив, що не увійде до складу наглядової ради Газпрому, як планувалося спочатку.
У травні парламент Німеччини позбавив Шредера деяких привілеїв як старшого державного діяча, позбавивши офісу та персоналу.