Цитата
“Ще 1 жовтня 2020 року — майже за місяць до ухвалення відомого рішення КСУ — НАЗК направило Олександру Тупицькому запит із проханням пояснити, чому він не вказав у декларації свою ділянку в Криму, отриману ним за законодавством держави-окупанта”, — сказав Новіков.
Деталі
За його словами, за таке порушення НАЗК мало вручити судді адмінпротокол.
“27 жовтня суддя проголосував за рішення, у якому зокрема визнавалося неконституційним право НАЗК складати адмінпротоколи. Отже, Олександр Тупицький вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. Тепер, коли Верховна Рада відновила згадане право НАЗК, ми мусимо скласти 2 адмінпротоколи щодо Тупицького — щодо умисного незазначення ділянки в декларації та щодо конфлікту інтересів”, — зазначив Новіков.
Він підкреслив, що з 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими скласти протокол щодо таких адміністративних правопорушень, якщо їх вчинив суддя, можуть лише особисто Голова НАЗК або його заступники.
Окрім того в НАЗК повідомляється, що під час повної перевірки декларації НАЗК виявило, що у Єдиному реєстрі довіреностей наявна довіреність, якою 4 листопада 2018 року Олександр Тупицький уповноважив певну особу бути його представником як власника щодо декількох об’єктів. Серед них — земельна ділянка, розташована в АР Крим.
Відомості про цю земельну ділянку відсутні в Державному земельному кадастрі України.
Водночас з документу “Выписка из Единого государственного реестра недвижимости о переходе прав на объект недвижимости”, виданого Федеральною службою державної реєстрації, кадастру й картографії Російської Федерації, слідує, що 19 липня 2018 року Олександр Тупицький набув право власності на вказану земельну ділянку за російським законодавством.
Таким чином, Тупицький отримав у фактичне користування вказану земельну ділянку з порушенням Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” (ч. 4 ст. 11).
“Вручені протоколи будуть передані до суду, адже визнати особу винною у вчиненні адміністративного порушення, пов’язаного з корупцією, може лише суд”, — зазначається в повідомленні.
Доповнення
В грудні минулого року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.
Нагадаємо, у Зеленського раніше заявили, що Президент може відсторонити голову КСУ Тупицького — у КСУ повідомили, що для подібних рішень немає законодавчих підстав.
Офіс Генерального прокурора зауважив, що повідомив про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.