У Харкові затримали пособника рф, який працював на військово-космічні сили країни-агресора. Фігурантом виявився 47-річний харків’янин, котрий працює гендиректором російської компанії, що налаштовує супутники-шпигуни "Кондор-ФКА" та "Обзор-Р", передає УНН із посиланням на СБУ.
За даними Служби безпеки, рашисти використовують космічні системи "Кондор-ФКА" та "Обзор-Р" для виявлення актуальних геолокацій Сил оборони, коригування ворожого вогню та ведення розвідки.
Щоб відкалібрувати та налагодити російські супутники фігурант уклав відповідні договори з корпорацією "роскосмос".
Згідно із підписаним документом фігурант розпорядився передати випробувальний полігон власної компанії у розпорядження військово-космічних сил рф.
Усі необхідні документи підрядник підписував через електронну пошту, а вказівки підлеглим в росії віддавав через чати у месенджерах.
Також під час розслідування було встановлено, що до початку повномасштабної війни фігурант тривалий час проживав в рф і навіть став учасником кремлівської програми щодо переселення до країни-агресора.
Правоохоронці задокументували підривну діяльність зловмисника і затримали його за місцем проживання у Харкові.
При обшуках у затриманого вилучено російський паспорт, комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій.
Також у фігуранта та його можливих спільників виявлено понад 10 млн у гривневому еквіваленті, ймовірно одержаних за співпрацю з окупантами.
Додамо
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників, причетних до сприяння агресору у війні проти України.
Нагадаємо
Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз вважають, що росіяни можуть встановлювати Starlink на ударні безпілотники для того, щоб покращити координацію між ними, зокрема, під час атаки.
Також експерти виявили в цих ударних дронах зміни в системі наведення, в системі координат. Якщо раніше була чотириканальна антена, то тепер почали використовувати 16-канальну антену. Захист від засобів радіоелектронної боротьби від перешкод обладнано додатковим блоком російського виробництва. Також експерти зазначають, що відбулися зміни і у вибуховій частині "шахедів". Якщо в дронах іранського виробництва вона була снарядного типу, то у безпілотниках, які збирають в рф, вона вибухає як мала авіаційна бомба.