"Велика кількість керівників закладів чомусь не допускають людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний - вони вимагають негативного ПЛР-тесту. Хочу сказати, що це суперечить законодавству. Закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19: коли проходить 10 днів з першого дня симптомів, і впродовж цих 10 днів є три дні, у яких відсутні симптоми, це є підставою перевести сімейному лікарю хворого у категорію одужавших та закрити лікарняний. Друге - це 10 днів від моменту отримання позитивного результату методом ПЛР, і, знову ж таки, впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми", - розповів Ляшко.
Також, за його словами, третій варіант закриття лікарняного - це негативний ПЛР-тест.
"Тому при закритті лікарняного не повинно бути ніякого булінгу. Ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли…", - сказав Ляшко.
За його словами, найбільше таких досліджень проведено у Харківській області.
Як повідомляв УНН, в Україні на 8 годину 5 листопада зафіксовано вже 430 тисяч випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст випадків за добу — антирекорд третій день поспіль у понад 9,8 тисяч.
Нагадаємо, у МОЗ назвали регіони з найгіршою ситуацією із готовністю до послаблення карантину.