Цитата:
“На сьогодні немає чіткого завдання, що потрібно розробити (паспорти вакцинації — ред.), ми правильно називаємо цей документ "медичний висновок про вакцинацію“. Немає конкретного завдання, тому що не зрозумілі життєві ситуації, не зрозуміло, як це буде відбуватись на світовому рівні”, — сказав Федоров.
Деталі
Зі слів віце-прем'єра, основа будь-якого документу — це реєстр, і на сьогодні вже створений і працює реєстр всіх пацієнтів України, там майже 30 млн українців.
Також на сьогодні розроблений модуль НСЗУ, що допомагає зберігати дані про вакцинацію.
“Ми вміємо відображати будь-які документи з реєстрів, тому, якщо колись це буде потрібно, ми зможемо зробити. На сьогодні немає завдання конкретно працювати над цим — є завдання Президента, уряду, максимально логістично і ефективно організувати процес вакцинації”, — додав урядовець.
Що було раніше
Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що українці будуть отримувати паспорти про щеплення від COVID-19, як і громадяни Європейського Союзу.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.