Після того, як США в понеділок запровадили черговий раунд масштабного експортного контролю, покликаного ускладнити Китаю розробку штучного інтелекту для своїх військових, уряд Сі Цзіньпіна готовий націлитися на економічні інтереси Заходу.
Передає УНН із посиланням на FT.
Деталі
Китай заборонив поставки до США кількох мінералів і металів, що використовуються у виробництві напівпровідників і у військовій галузі.
У вівторок Міністерство торгівлі Китаю заявило, що заборонить експорт до США товарів подвійного призначення, які включають галій, германій, сурму і надтверді матеріали, а також запровадить суворіший контроль за графітом.
Окремо чотири великі торговельні асоціації Китаю, які представляють інтернет-, автомобільну, напівпровідникову та комунікаційну галузі, відреагували на кроки США, сказавши членам скоротити закупівлі американських мікросхем.
Продукція американських чіпів більше не є безпечною та надійною, і відповідні китайські промислові підприємства повинні бути обережними в закупівлі чіпів США
Відповідні заходи були прийняті після того, як у понеділок США запровадили експортний контроль, з метою ускладнити розробку Китаєм штучного інтелекту для своїх військових.
Доповнення
Китай уже посилював контроль над експортом у відповідь на посилення санкцій щодо чіпів з боку США та їхніх союзників. Існуючі обмеження на поставки германію та галію призвели до подорожчання мінералів у Європі майже удвічі.
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митами за відмову від долара30.11.24, 23:57
Остання заборона Китаю на поставки до США ясно показує, що уряд президента Сі Цзіньпіна готовий націлитися на економічні інтереси Заходу, щоб відповісти на обмеження Вашингтона на чіпи.
Китай раніше прийшов до висновку, що стримування вогню сповільнить темпи відокремлення, але тепер вони прийшли до висновку, що стримування вогню просто спричиняє посилення санкцій США і що їм потрібно відступити, щоб накласти витрати
За даними Геологічної служби США, Китай виробляє 98% світових запасів галію та 60% германію.
Нагадаємо
УНН передавав, що США запроваджують третій санкційний режим за три роки проти китайської напівпровідникової промисловості. Обмеження торкнуться 140 компаній, включаючи Piotech, яким знадобиться спеціальна ліцензія для співпраці з американськими постачальниками.
Оприлюднені в понеділок заходи контролю США включали жорсткіші обмеження на експорт критичних інструментів для виробництва напівпровідників і заборону на експорт до Китаю передових чіпів пам’яті з високою пропускною здатністю (HBM), ключових компонентів продуктів штучного інтелекту.
Бербок застерегла Китай від постачання дронів росії: це була б "нова ескалація"02.12.24, 11:33