krainy-ta-kompanii-ihnoruiut-bilshu-chastynu-zvitiv-oon-pro-vykydy-metanu

Країни та компанії ігнорують більшу частину звітів ООН про викиди метану

 • 21420 переглядiв

Поки саміт ООН намагається досягти згоди щодо фінансування кліматичних проєктів, виробники вуглеводнів приховують свої викиди.

Пише УНН із посиланням на Rai, France24 та MethaneSAT.

Компанії та уряди ігнорують майже всі звіти ООН про витоки метану. Це результат нового звіту ООН. Згідно з даними MethaneSAT (супутник, який стежитиме за джерелами метану по всій Землі), викиди від нафтогазових заводів набагато вищі за оцінки".

Втрати від деяких великих нафтогазових ділянок у 10 разів вищі, ніж вважалося раніше

Програма ООН з навколишнього середовища повідомила уряди та компанії про понад 1200 витоків метану в нафтогазовому секторі, виявлених за допомогою супутникових даних. Однак уряди та нафтогазові компанії вжили заходів для ліквідації витоків лише у 15 з цих випадків або пообіцяли ООН, що вживуть заходів.

Контекст

На COP28 в Дубаї у 2023 році понад 150 країн взяли на себе зобов'язання скоротити викиди метану щонайменше на 30% до 2030 року порівняно з рівнем 2020 року.

Довідково

За кілька десятків кілометрів на південь від Баку, на березі Каспійського моря, невидимий газ, що змінює клімат, безкарно витікає в атмосферу. У квітні та червні датчик, встановлений на Міжнародній космічній станції, зафіксував шість окремих шлейфів метану (CH4), що надходили з нафтогазових родовищ на околицях столиці Азербайджану, де зараз зустрічаються світові лідери, переговірники та лобісти, щоб домовитися про фінансування боротьби з глобальним потеплінням на Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29).

Новий рекорд викидів CO₂ очікується у 2024: чому це важливо для планети13.11.24, 10:12

У Європі Румунія є країною з найбільшими запасами нафти та найбільшою кількістю витоків метану, зокрема через зношеність її інфраструктури. Румунія була першою країною, яка почала видобуток нафти в 1857 році.

Якщо у травні 2025 року набудуть чинності нові європейські правила, поки що незрозуміло, як Румунія, як і всі інші нафтовидобувні країни світу, будуть готові до дій, що мають вирішальне значення для клімату, ідеться у матеріалі france24.

Президент Азербайджану пов'язав зміну клімату з "неоколоніалізмом", Франція бойкотує COP2914.11.24, 10:59

Популярні

Новини по темі