Деталі
Так, уряд дозволив приймання відвідувачів суб’єктами діяльності у сфері культури та з проведення публічних наукових, освітніх та професійних тематичних заходів з наповненістю залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому залі або у разі, коли організатори таких заходів не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення.
Що було до цього
Раніше дозволялася лише робота кінотеатрів з обмеженням до 50% кількості місць та проведення масових закладів до 20 осіб, а також приймання відвідувачів в музеях, виставках з мінімум 10 кв. м на людину, в спорудах для молитов з мінімуму 5 кв. м на людину.
Як повідомляв УНН, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що до “червоної” зони з жорсткими карантинними обмеженнями увійдуть ті регіони, де за останні сім днів буде зростати кількість госпіталізованих більше, ніж на 50%, або 65% ліжок з киснем будуть переповнені протягом тижня.
З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин з низкою обмежень, зокрема, і щодо сфері торгівлі.
А з 19 грудня 2020 року вводили нові карантинні обмеження — по всій території України правила “помаранчевої” зони. До них країна повернулася після завершення січневого “локдауну”.
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня. Загалом дію обмежень продовжено до 28 лютого.
Окрім того, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантинні обмеження в Україні продовжать до 30 квітня, і, ймовірно, це — не кінцевий термін.
Адаптивний карантин вперше введений в Україні влітку, у його межах регіони отримують позначення кольорами відповідно до масштабів поширення у них коронавірусу (у бік зростання) — зелений, жовтий, помаранчевий та червоний.