Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума має взяти на себе моральну відповідальність і подати у відставку у разі підтвердження інформації про те, що її підлеглі отримали фіктивні довідки про інвалідність, однак є сумніви, що вона це зробить. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.
Керівник АРМА так ніколи не поступить (не подасть у відставку – ред.), це 100%. Мала б, але не поступить. На даному етапі слідства ми можемо говорити про моральну сторону справи, з цієї точки зору – звісно мала б. Тут ще цікаво, що виявить слідство – чи була участь керівника, сприяння у здобутті цих довідок, чи ні. Поки що це її моральна відповідальність, а вона не притаманна жодному керівнику в Україні, і керівнику АРМА теж. Боюсь, аби довели справу до кінця і покарали винних, якщо знайдуть їх. Бо є висока вірогідність, що справу просто замнуть
На його думку, АРМА – це "інструмент, створений державою, для скоєння злочинів, під прикриттям ніби-то законнних дій".
Шабовта зазначив, що подібні інциденти демонструють слабкий контроль з боку керівництва АРМА, а довіра до цього органу залишається низькою з моменту його створення.
"Не існує довіри до АРМА з початку її створення і всіх років її існування. Гірше не стане – бо нікуди, краще – не буде", - вважає експерт.
Контекст
Національна поліція 25 жовтня розпочала кримінальне провадження за фактами службового підроблення та зловживання службовим становищем. За версією слідства, працівники медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з метою отримання неправомірної вигоди та зловживаючи службовим становищем організували видачу посадовим особам АРМА завідомо підроблених документів про наявність інвалідності. Це дає змогу останнім отримати відстрочку від проходження служби в ЗСУ та пенсійні виплати.
Наразі поліція перевіряє п’ять посадовців агентства. Як стало відомо УНН з власних джерел, серед них радник голови АРМА Олександр Данілкович.
Таким чином, АРМА фактично перейняло "марафон інвалідності" від прокурорів.
Скандал з прокурорами-інвалідами призвів до відставки Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Здавалося б, уроки цього скандалу мали стати застереженням для інших державних органів. Проте ситуація в АРМА демонструє, що проблема корупції далеко не подолана.