Деталі
“Навколо „Супутника V“ стало дуже тихо. Заявка в ЕМА подана вже давно”, — зазначила фон дер Ляйен в опублікованому в середу інтерв’ю редакційному об’єднанню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). “Однак до сих пір виробникові не вдалося надати достатньо достовірних даних для доказу безпеки (препарату)”, — сказала голова ЄК.
За її словами, це “викликає питання”.
Контекст
Росія заявила, що першою у світі 11 серпня 2020 року зареєструвала вакцину “Супутник V” і подала заявку на схвалення цього препарату в ЄС, а також до Всесвітньої організації охорони здоров’я. Ефективність вакцини на рівні 91,6% підтверджена публікацією даних в провідному медичному журналі The Lancet.
При цьому вчені запідозрили статистичні помилки в статті про російську вакцину проти COVID-19. У Москві категорично відкинули звинувачення в недостовірності статистичних даних.
Регулятор ЄС 4 березня повідомив про початок процедури послідовної експертизи препарату “Супутник V”. Постпред РФ при ЄС Володимир Чижов вказував, що розуміння щодо зразкових термінів реєстрації вакцини нібито у ЄС досі немає. Раніше очікувалося, що EMA завершить огляд російської вакцини і винесе рішення щодо можливості її застосування в травні або червні.
“Супутник V” до цих пір не отримав дозволу ЕМА для використання на території Євросоюзу. Щодо цієї російської вакцини позиція Єврокомісії залишається незмінною з початку роботи системи ковід-сертифікатів ЄС на початку липня. Держави спільноти, які використовують “Супутник V” (наприклад, Угорщина), мають право видавати на нього європейські цифрові сертифікати вакцинації, проте інші країни ЄС можуть на власний розсуд приймати чи не приймати ці документи. 2 серпня Єврокомісія прийняла рішення, що ковід-сертифікати, видані у Ватикані і Сан-Марино, еквівалентні Європейського цифровому ковід-сертифікату.