Знайдені ДБР археологічні скарби вперше покажуть у музеї
Київ • УНН
КИЇВ. 14 серпня. УНН. У Національному музеї історії України 15 серпня відкриється виставка цінних археологічних знахідок, серед яких – стародавні артефакти, знайдені ДБР у колишнього нардепа Валерія Горбатова. Про це повідомляє УНН з посиланням на ДБР.
Деталі
Виставку «День археолога: врятовані скарби» приурочено до професійного свята українських археологів, яке припадає саме на 15 серпня. На виставці покажуть археологічні знахідки світового рівня, отримані музеєм за останні чотири роки. В тому числі там представлять артефакти, вилучені ДБР під час обшуку у екснардепа Валерія Горбатова.
"15 серпня в Національному музеї історії України відкриється виставка цінних археологічних знахідок, які у тому числі ДБР вилучило під час слідчих дій у колишнього нардепа Горбатова", - ідеться у повідомленні.
Виставку організовано за підтримки Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.
Відкриття виставки відбудеться у вівторок 15 серпня о 14:00.
Нагадаємо
У квітні 2022 року працівники ДБР викрили на фінансуванні терористичної організації «днр» колишнім народним депутатом Валерієм Горбатовим, який на початку 2000 – них очолював Раду Міністрів АР Крим.
Тоді працівники ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, було виявлено понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Зокрема було виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури.
Під час нових обшуків на початку травня, у депутата та членів його злочинної групи було виявлено ще одну схованку з великою колекцією старожитностей, які також могли бути протиправно вилучені з Музейного фонду України або знайдені під час незаконних розкопок. Серед них - понад тисячу артефактів, які належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя.
Зокрема, вилучений меч Гунів, декорований золотом та альмандинами, обладунки 16–19 ст., серед яких шоломи польських гусарів, типу Моріон, іранські шоломи, монети періодів від античності до пізнього середньовіччя тощо.
Обидві колекції, за попередніми даними, коштують мільйони доларів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З херсонського музею росіяни вкрали три картини Айвазовського