Амбіції та політика примусу Китаю кидає виклик НАТО - лідери альянсу

Амбіції та політика примусу Китаю кидає виклик НАТО - лідери альянсу

Київ  •  УНН

 • 667710 перегляди

КИЇВ. 12 липня. УНН. Амбіції та політика Китаю кидають виклик НАТО. Про це повідомили лідери держав альянсу у комюніке Вільнюського саміту, пише УНН.

Цитата 

“Заявлені амбіції та політика примусу Китайської Народної Республіки кидають виклик нашим інтересам, безпеці та цінностям. 

КНР використовує широкий спектр політичних, економічних і військових інструментів, щоб збільшити свій глобальний відбиток і проєктну потужність, залишаючись при цьому непрозорою щодо своєї стратегії, намірів і військового нарощування. Зловмисні гібридні та кібероперації КНР, її конфронтаційна риторика та дезінформація націлені на членів Альянсу та завдають шкоди безпеці Альянсу”, - йдеться у повідомленні. 

Деталі 

Лідери НАТО наголошують на тому, що Китай прагне контролювати ключові технологічні та промислові сектори, критичну інфраструктуру, а також стратегічні матеріали та ланцюжки постачання. КНР використовує свої економічні важелі для створення стратегічних залежностей і посилення свого впливу. Також, за оцінкою лідерів НАТО, Китай прагне підірвати заснований на правилах міжнародний порядок, у тому числі в космічній, кібернетичній та морській сферах.

Альянс закликав Китай відігравати конструктивну роль як постійний член Ради Безпеки ООН, засудити війну росії проти України, утриматися від будь-якої підтримки воєнних зусиль росії. 

Доповнення 

Проте НАТО залишається відкритими для конструктивної взаємодії з КНР, у тому числі для створення взаємної прозорості, з метою захисту інтересів безпеки Альянсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У відносинах Китаю та США є прогрес: Голова Мінфіну Штатів заявила про “продуктивні” переговори

“Ми разом відповідально працюємо, як члени Альянсу, щоб подолати системні виклики, які КНР ставить перед євроатлантичною безпекою, і забезпечити тривалу здатність НАТО гарантувати захист і безпеку членів Альянсу. Ми підвищуємо нашу спільну обізнаність, підвищуємо нашу стійкість і готовність, а також захищаємося від насильницької тактики та зусиль КНР, спрямованих на розкол Альянсу. Ми будемо відстоювати наші спільні цінності та заснований на правилах міжнародний порядок, включаючи свободу судноплавства”, - зазначається у комюніке.