Населення ЄС почало зростати через міграцію

Населення ЄС почало зростати через міграцію

Київ  •  УНН

 • 512477 перегляди

КИЇВ. 11 липня. УНН. Населення Європейського Союзу зросло вперше за три роки з 2022 році завдяки міграції, хоча людей померло більше, ніж народилося, розповіли у статистичному бюро ЄС Євростат, повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Населення ЄС зросло з 446,7 млн осіб з 1 січня 2022 року до 448,4 млн осіб в 2023 році. До цього цей показник знижувався два роки поспіль через вплив пандемії COVID-19.

"Зростання населення, яке спостерігається, значною мірою можна пояснити посиленням міграційних рухів після COVID-19 і масовим припливом переміщених осіб з України, які отримали статус тимчасового захисту в країнах ЄС", — заявили в Євростаті.

Багато європейських країн стикаються зі зменшенням чи старінням населення через нижчий рівень народжуваності і більш високої тривалості життя. Цей процес обтяжує демографічну структуру економіки, оскільки скорочується частка людей працездатного віку.

Євростат заявив, що лише сім країн зафіксували падіння населення у 2022 році, включно з Італією, чиє населення скоротилося майже на 180 000 осіб. Двадцять країн ЄС спостерігали зростання населення. Найбільший приріст було зафіксовано в Німеччині – понад 1,1 мільйона осіб.

Доповнення

Середній коефіцієнт народжуваності в ЄС знизився з 2,37 у 1970 році до 1,53 у 2021 році. Для забезпечення стабільної чисельності населення необхідний середній коефіцієнт народжуваності на рівні 2,1. І хоча цифри дуже відрізняються між країнами-членами, з найнижчим показником в Іспанії 1,19 і найвищим у Чеській Республіці 1,83, жодна країна-член ЄС не досягла рівня, необхідного для забезпечення стабільного населення у 2021 році, згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку.

Останнім часом питання сім'ї набувають все більшого значення в урядах країн-членів ЄС, оскільки вісім з 27 держав-членів мають або матимуть міністерства, в портфелі яких є питання сім'ї.

За підсумками 2022 року в Італії народилося 393 тисячі немовлят. Це значення є найнижчим із 1861 року. Населення Польщі продемонструвало найнижчий рівень народжуваності з часів закінчення Другої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постійне населення України становить 29 мільйонів осіб – дослідження