Китай прирівняв можливі поставки зброї росії з військовою підтримкою США Тайваню

Китай прирівняв можливі поставки зброї росії з військовою підтримкою США Тайваню

Київ  •  УНН

7 березня 2023, 04:53 • 12184811 перегляди

КИЇВ. 7 березня. УНН. Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган у вівторок прирівняв будь-яку можливу майбутню військову підтримку з боку Пекіна для російської війни в Україні із продажем зброї США Тайваню, пише УНН з посиланням на CNN.

Цитата

"Чому США просять Китай не надавати зброю росії, доки вони продовжують продавати зброю на Тайвань?" - запитав міністр закордонних справ Цінь Ган на пресконференції.

Деталі

Цінь сказав, що "абсурдно" для "високопоставлених американських чиновників" втручатися в питання Тайваню, що, за його словами, є "справою для китайського народу".

"Жодна інша країна не має права втручатися в це", - сказав він.

Правляча Комуністична партія Китаю розглядає демократичний Тайвань як частину своєї території, попри те, що ніколи не контролювала його, і китайський лідер Сі Цзіньпін неодноразово відмовлявся виключити застосування сили в "возз'єднанні" його з материковим Китаєм.

Цінь підтвердив давню позицію Пекіна у вівторок, відмовляючись унеможливити застосування сили, щоб привести Тайвань під свій контроль.

"Ми продовжуватимемо працювати з найбільшою щирістю та максимальними зусиллями з досягнення мирного возз'єднання, - сказав він. - Тим часом ми залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів".

З точки зору війни рф проти України, Цінь заявив у вівторок, що "Китай не створив кризи, він не є стороною кризи і не надавав зброї жодній із сторін".

"Китай завжди виносить своє власне судження і ухвалює рішення щодо цієї позиції незалежно, виходячи з суті питання, - сказав Цінь. - Між війною та миром ми обрали мир; між санкціями та діалогом ми вибрали діалог; між роздмухуванням вогню та зниженням температури ми обрали останнє".

Доповнення

Як зауважує CNN, спроби Пекіна представити себе як миротворця в війні рф проти України були серйозно підірвані його відмовою у визнанні природи конфлікту – досі уникав називати його "вторгненням" – та його дипломатичної та економічної підтримки для москви.