Протести у Казахстані: у МЗС повідомили, чи є серед постраждалих українці
Київ • УНН
КИЇВ. 5 січня. УНН. Посольство України у Казахстані наразі не отримало жодного повідомлення від громадян України щодо прямої загрози їхньому життю та безпеці. Про це повідомив журналістам міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який перебуває з візитом у Станиці Луганській, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Станом на зараз, посольство України у Казахстані не отримало жодного повідомлення від громадян України щодо прямої загрози їхньому життю та безпеці. Але ми закликаємо всіх громадян зараз, по-перше, реєструватись у системі „Друг“. По-друге, у разі будь-якої загрози життю повідомляти посольство України”, — сказав Кулеба.
Деталі
За словами міністра, МЗС уважно стежитиме за розвитком ситуації в Казахстані. Для відомстав зараз головне — це дійсно безпека громадян, додав він.
Кулеба також закликав українцв уникати участь у масових заходах, які можуть становити небезпеку для життя та здоров’я.
Контекст
У різних містах Казахстану відбулися мітинги на тлі підвищення цін на скраплений газ. Протести країни спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: із 60 тенге до 120 за літр.
У ніч на середу через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алматі та Мангістауській області надзвичайний стан.
З 5 до 19 січня у цих регіонах діятиме комендантська година, обмеження на в’їзд та виїзд, заборона на продаж зброї та боєприпасів фізособам, проведення мирних зборів та організацію страйків.
Увечері 4 січня глава держави закликав присутніх “не піддаватися на провокації зсередини та ззовні” і говорив, що влада в країні не впаде. Проте на ранок 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку.
5 січня Токаєв доручив запровадити тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, а також бензин та дизель.
Президент пізніше звернувся до народу і заявив, що вступає на посаду голови Ради безпеки і планує “діяти жорстко”.