Країни G7 домовилися попередити Путіна через Україну - Bloomberg
Київ • УНН
КИЇВ. 12 грудня. УНН. Уряди країн "Групи семи" (G7) об'єдналися навколо попередження Росії про те, що президент РФ Володимир Путін зіткнеться з серйозною ціною, якщо він відправить війська в Україну, заявив у суботу високопоставлений чиновник США, якого цитує Bloomberg, пише УНН.
Деталі
Обговорення на зустрічі міністрів закордонних справ G7 в Ліверпулі у Великій Британії, що відбулася на вихідних, відповідали публічній позиції президента США Джо Байдена щодо загрози російського вторгнення. Хоча адміністрація публічно не оголосила про можливу ціну для Росії, вона буде реалізована дуже швидко, якщо це необхідно, за словами представника Держдепартаменту, який обговорював закриті переговори на умовах анонімності.
Пізніше в суботу президент США Джо Байден попередив Росію про "руйнівні" економічні санкції, якщо вона нападе на Україну, і сказав, що для захисту союзників будуть відправлені додаткові війська США і НАТО.
Офіційний представник США висловив упевненість, що широка група країн, у тому числі інші країни G7, приєднаються до застосування заходів для того, щоб була ціна в разі нападу Росії на Україну. Росія заперечує свої плани вторгнення.
Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, які зустрілися на полях зустрічі G7, знову заявили про свою підтримку суверенітету України і закликали Росію "знизити напруженість і повернутися до дипломатії", - заявив прессекретар Держдепартаменту Нед Прайс.
Члени G7 згодні з тим, що насильницька зміна європейських кордонів матиме "величезні політичні та економічні наслідки", - заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в коментарях, трансльованих по телеканалу ARD.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
7 грудня на тлі ситуації відбулася розмова президентів США та РФ.