Зі згадкою про Україну: сьогодні очікується угода США і Німеччини стосовно "Північного потоку-2"

Зі згадкою про Україну: сьогодні очікується угода США і Німеччини стосовно "Північного потоку-2"

Київ  •  УНН

 • 26960 перегляди

КИЇВ. 21 липня. УНН. США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво газопроводу "Північний потік-2", про домовленості збираються оголосити сьогодні, 21 липня. Про це повідомили джерела газети The Wall Street Journal, передає УНН.

Цитата:

"За словами офіційних осіб з Берліна і Вашингтона, які планують оголосити про угоду в середу, поклавши край багаторічній напруженості між двома союзниками, США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво суперечливого російського газопроводу", - пише видання.

Деталі

Як зазначається у статті, "адміністрація Байдена фактично відмовиться від давньої опозиції Вашингтона до газопроводу "Північний потік-2", що змінить позицію США, поклавши край багаторічним спекуляціям з приводу долі проекту". "Німеччина відповідно до угоди погодиться допомогти Україні в енергетичних проектах і дипломатії", - зазначає газета.

Доповнення

Офіційні особи США при двох попередніх президентських адміністраціях виступали проти "Північного потоку-2" через побоювання, що це посилить економічний та політичний вплив Москви в Європі. За словами критиків, трубопровід дозволить Кремлю посилити залежність Європи від свого природного газу, а потім використовувати його для шантажу союзників США.

Президент США Джо Байден, прагнучи тісніших зв'язків з Європою і, зокрема, з Берліном, в травні скасував санкції США проти зареєстрованої в Швейцарії російської трубопровідної компанії Nord Stream 2 AG і її виконавчого директора, що свідчить про зміну позиції США, відзначає видання.

У вівторок офіційні особи заявили, що Байден продовжує виступати проти будівництва трубопроводу і розглядає його як спробу Кремля розширити свій вплив на інших, але вважає об'єднану групу союзників найбільш ефективним способом протидії Москві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США просить Україну не критикувати майбутню угоду щодо “Північного потоку-2”, щоб не зіпсувати відносини з Вашингтоном