Країни з групи з розслідування аварії МН17 заявили про готовність допомогти слідству
Київ • УНН
КИЇВ. 17 липня. УНН. Міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України наголосили на необхідності встановлення істини про катастрофу рейсу МН17 над Донбасом, збитого в липні 2014 і висловили готовність надати необхідне сприяння слідчим органам. Про це УНН повідомляє з посиланням на Міністерство закордонних справ Малайзії, яка розмістила спільне заяви глав МЗС п'яти країн, які входять в Спільну слідчу групу.
Цитата:
“Ми, міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, країни яких становлять Спільну слідчу групу, сьогодні відзначаємо сьому річницю аварії рейсу MH17 Malaysia Airlines, в результаті якого загинули 298 пасажирів і членів екіпажу”, — говориться в повідомленні.
Деталі
Сторони наголосили на важливості збереження непохитності в прагненні до істини, справедливості і відповідальності.
“Ми вдячні нашим відповідним слідчим органам за співпрацю і підтверджуємо нашу повну підтримку їхніх зусиль по встановленню істини про те, що трапилося. Ми також повністю впевнені в незалежному, відкритому і неупередженому кримінальному провадженні проти ймовірних злочинців. Ми підтверджуємо наші найглибші співчуття і співчуття сім’ям і близьким жертв катастрофи рейса MH17”, - наголошується в повідомленні.
Доповнення
Сім років тому — 17 липень 2014 року — на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.
Справа MH17
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року. Слухання по суті почалися 7 червня.
Так, 10 червня 2020 року суд обговорював матеріали справи, надані прокуратурою Нідерландів — фото і відеоматеріали, а також перехоплені телефонні розмови і показання свідків.
Також на попередніх засіданнях суд перейшов до обговорення ролі обвинувачуваних у справі. Ними є Ігор Гиркин з позивним “Стрєлков”, Сергій Дубинський ("Хмурий”), Олег Пулатов ( “Гюрза”) і Леонід Харченко ( “Крот”). Зокрема, було оприлюднено низку телефонних розмов між обвинуваченими, які серед іншого обговорювали Бук, з якого в результаті і був збитий літак.
18 червня суд в Нідерландах завершив демонстрацію всіх доказів у справі про MH17.
Детально обговорювалася роль Ігоря Гиркина, одного з підозрюваних. Сторона звинувачення намагалася спростувати твердження сторони захисту про те, що їх докази містять дезінформацію.
Вже 8 липня 2021 року суд відхилив клопотання захисту про допит американського розвідника, який сформував звіт про катастрофу Боїнга МН17 над Донбасом в 2014 році і призупинив слухання по суті до 6 вересня.