Деталі
За даними місцевої моніторингової групи, М’янма переживає ситуацію з лютневого перевороту, який витіснив уряд Аунг Сан Су Чжи, в результаті чого було вбито понад 880 людей.
У деяких районах місцеві жителі — часто використовуючи мисливські гвинтівки або зброю, виготовлену на імпровізованих фабриках джунглів — створили “сили оборони” для відбиття.
У відповідь військові застосували вертольоти та артилерію, в тому числі проти груп на північному заході штату Чін та вздовж східного кордону з Таїландом.
Цитата
“Людські витрати будуть величезними — особливо для жінок, дітей та літніх людей, які стикаються з найбільшими труднощами внаслідок насильства та переміщення”, — Міжнародна кризова група.
МКГ заявила, що сутички відбувалися в районах, де десятиліттями не спостерігалося конфлікту, що змусило гуманітарні установи взяти участь у перегонах щодо створення нових операцій та ліній постачання.
Військовий переворот у М’янмі
Масові протести у М’янмі тривають з початку лютого після того, як 1 лютого військові країни відсторонили від влади цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.
Аун Сан Су Чжі та президент країни Він М’їн перебувають під арештом. Військові обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах в листопаді, на яких перемогла партія Су Чжі. Міжнародні спостерігачі називали вибори вільними і чесними. У низці країн світу засудили переворот і вимагають звільнення арештованих політиків.
Близько 37 журналістів було заарештовано, в тому числі 19, які залишилися під вартою, повідомив у вівторок офіс ООН з прав людини в Женеві.
Військова хунта М’янми відключила Інтернет у деяких містах і заборонила випуск газет.