Україна очікує першу партію вакцини від коронавірусу 23 лютого: це має бути AstraZeneca
Київ • УНН
КИЇВ. 22 лютого. УНН. Перша партія вакцини від COVID-19 - виробництва Oxford/AstraZeneca - очікується в Україні вранці у вівторок, 23 лютого. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко журналістам під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура”, передає кореспондент УНН.
Цитата:
“Вакцина уже на шляху. Вона вранці (у вівторок — ред.), я сподіваюсь, уже буде в Україні. Вона уже в літаку, там є деякий шлях цього літака. На жаль, перша партія летить не напряму до України — там є деякі логістичні проблеми... Наступні літаки, МОЗ відпрацьовує з логістами, як швидко вони будуть доставляти. Адже фактично, я думаю, Україна кожного тижня, кожні 10 днів буде отримувати нову партію цієї вакцини”, — сказав Тимошенко.
Деталі
Зі слів заступника керівника ОПУ, вакцини в межах глобальної ініціативи COVAX, зокрема виробника Pfizer, які мали прибути наприкінці лютого, тепер очікуються в Україні на початку березня.
Що було раніше
Вчора, 21 лютого міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що до України їдуть 500 000 доз вакцини AstraZeneca від COVID-19. Так, Степанов 19 лютого вилетів на переговори щодо вакцин до Інституту сироватки Індії.
Доповнення
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в Україні розробили чіткий план, що дає змогу одразу після прибуття вакцини проти COVID-19 розвозити її в обласні склади 11 транспортними засобами одночасно.
Першими її повинні отримати сім регіонів: Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та місто Київ.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що "Лекхім" просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax. 22 лютого стало відомо про домовленість Степанова про ще 5 млн доз вакцини Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрації в Україні перебувають вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac.
Старт вакцинації в Україні очікується до кінця лютого.
Варто відзначити, Національне антикорупційне бюро повідомило, що в лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19.