Регулятор планує знизити плату за розподіл газу тим споживачам, які ним не користувалися
Київ • УНН
КИЇВ. 11 лютого. УНН. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг попередньо схвалила проект рішення про внесення змін до Кодексу газоподільних систем. Про це заявив на засіданні НКРЕКП голова комісії Валерій Тарасюк, передає УНН.
Так, даним проектом рішення передбачається внесення змін до кодексу, а саме зміни порядку визначення річної замовленої потужності. Так, для побутових споживачів, які не споживали газ у минулому році, величина річної замовленої потужності буде визначатися виходячи з наступних величин:
— 39 кубічних метрів для об’єкта побутового споживача, на яких природний газ використовується тільки для приготування їжі (в середньому по Україні 3 грн на місяць);
— 126 кубічних метрів для об’єкта побутового споживача, на яких природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі (в середньому по Україні 10 грн на місяць);
— 314 кубічних метрів на рік для об’єкта побутового споживача, на яких природний газ використовується комплексно у тому числі для опалення (в середньому по Україні 20 грн на місяць).
Для побутових споживачів, які використовували природній газ минулого року, річна зумовлена потужність рівна фактичному обсягу споживання природного газу за попередній газовий рік.
“Звучить розумно. Зауважень і думок проти немає, тоді схвалюємо”, — наголосив Тарасюк.
Також під час засідання зазначили, що після отримання зауважень на початку березня проект рішення буде виноситися для прийняття.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 вступили в силу нові тарифи на послуги операторів газорозподільних мереж (ГРМ).
Зі слів міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, розділення платіжок за споживання і транспортування газу є вимогою розділення діяльності, таким чином влада контролює і регулює тарифи на природні монополії.
Також Оржель заявив, що уряд веде діалог з НКРЕКП, щоб люди, які мають проведене до своїх будинків газопостачання, але не користуються ним, отримували меншу ціну на транспортування газу.