Генсек НАТО назвав пріоритети на 2019 рік: згадав про гроші, літаки та Україну
Київ • УНН
КИЇВ. 21 грудня. УНН. Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг очікує збільшення кількості безпекових викликів та загроз у найближчі місяці. Відносини з Росією, конфлікт в Україні, тероризм та кібербезпека є основними пріоритетами Організації Північноатлантичного договору, розповів Генсек в інтерв’ю виданню RTBF, передає УНН.
“Основним завданням для НАТО є одночасна підготовка до низки викликів і загроз. У нас немає розкоші вибирати між тероризмом, кібератаками або більш рішучою Росією. Ми повинні вирішувати всі ці проблеми одночасно”, — наголосив він.
Роль Бельгії в НАТО
“Бельгія завжди була дуже активним членом НАТО, як і у випадку з усіма іншими урядами, Бельгія робить свій внесок в колективну оборону різними способами, в боротьбі з тероризмом бельгійська сторона бере участь в Афганістані. Бельгія також активно бере участь в повітряному спостереженні в країнах Балтії. Є ще багато інших місій та операцій НАТО, і я сподіваюся, що Бельгія і надалі буде дуже активним членом НАТО”, — сказав Генсек.
F-35 на заміну застарілим F-16
Вибір американських винищувачів F-35 Lockheed Martin є стратегічним рішенням, яке вітають союзники НАТО.
“Той факт, що цей літак використовується іншими партнерами по НАТО, дає кілька переваг: він забезпечить сумісність, країни зможуть краще працювати разом, найважливіше для Бельгії — зміцнити свою військову присутність і свої операції. Це дуже важливий вибір для майбутніх поколінь і на наступні десятиліття. Слід підкреслити, що НАТО не повинна вибирати літаки для держав-членів”, — зазначив він.
Бельгійські військові витрати
Президент США Дональд Трамп наполягає на тому, щоб рівень видатків на оборону Бельгії досяг 2% валового внутрішнього продукту (ВВП). На сьогодні Бельгія, маючи менше 1%, вважається однією з країн, що роблять найменші внески.
“Поєднання сильнішої Росії, яка незаконно анексувала Крим і дестабілізує Східну Україну, а також терористичної загрози, все це вимагає додаткових інвестицій. Я сподіваюся, що Бельгія і всі Союзники по НАТО виконають свої обіцянки, що означає припинення скорочення оборонного бюджету, поступове збільшення військових витрат і досягнення мети в 2% за десятиліття”, — зазначив Столтенберг.
Майбутнє Альянсу
“У НАТО наша сила — наша здатність змінюватися в мінливому світі. Причиною створення сильного Атлантичного альянсу є збереження миру. За часів Стародавнього Риму говорили, що для того, щоб мати мир, треба бути готовим до війни, це саме те, що робить НАТО, наше перше зобов’язання і наш головний обов’язок — зберігати мир. Ми займаємося цим уже 70 років, і ми будемо продовжувати це робити, урівноважувати принцип захисту з політичним діалогом”, — зазначив він.
Як повідомляв УНН, Сполучені Штати закликали Угорщину відновити відносини з Україною і не намагатися блокувати співпрацю Києва з НАТО, заявивши, що “якщо Україна зазнає невдачі, Угорщина виявиться на передньому краї російської агресії”.