Екс-генсек НАТО заявив про здатність Росії "зайняти" Україну за кілька днів
Київ • УНН
КИЇВ. 7 червня. УНН. В інтерв’ю газеті Die Welt колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен повідомив, що країни Північноатлантичного альянсу ще в 2008 році прийняли рішення прийняти Україну до військово-політичного блоку при виконанні нею ряду умов. При цьому екс-генсек зазначив, що російські війська при бажанні могли б “зайняти” усю територію України за кілька днів, інформує УНН.
“Російські війська в разі бажання влади могли б зайняти Україну за кілька днів, незважаючи на те що Київ значно збільшив свій військовий потенціал за останні 3-4 роки”, — заявив він під час сесії питань і відповідей з читачами видання.
Політик додав, що “за будь-яких обставин” слід уникати відкритого збройного конфлікту в Європі. “Те, чого ми за будь-яких обставин повинні уникнути, — це відкритий військовий конфлікт в Європі”, — сказав Фог Расмуссен. Тому, на думку колишнього генсека, санкції проти Росії — “це єдина можливість” для чинення тиску на Москву, яка, за його твердженням, “поважає тільки мову сили”.
“У 2008 році країни НАТО прийняли рішення прийняти Україну в альянс, коли вона виконає для цього необхідні і ясні умови, — повідомив екс-генсек. — Однак, незважаючи на істотний прогрес за останні 3-4 роки Україна має пройти ще довгий шлях перш, ніж вона зможе приєднатися до альянсу”.
Слід зазначити, за версією щорічного рейтингу військової могутності Global Firepower (GFP) у трійку найсильніших армій світу входять збройні сили США (1 місце), Росії (2), Китаю (3). Українські збройні сили опинилися на 29-й позиції. Деякі українські користувачі соціальних мереж скептично поставилися до цього рейтингу, адже, на їхню думку, українська армія змогла зупинити наступ “російської регулярної армії” на Сході України. Однак, втручання РФ у конфлікт не можна назвати “класичною” війною із повномасштабною інтервенцією, оскільки конфлікт є гібридним за своєю суттю: РФ постачає бойовикам самопроголошених невизнанних “Л/ДНР” зброю, війському техніку, інструкторів та “добровольців”, серед яких більшість — військовослужбовці РФ, і не визнає свого втручання у конфлікт перед світовою спільнотою.
Таким чином, побоювання експерта Newsweek має усі підстави для існування, адже армія РФ дійсно є однією з найпотужніших та однією з найбільших загроз для світової безпеки. Одне з багатьох підтверджень цьому — заява голови об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Джозефа Данфорда, згідно з якою за останні десять років Російська Федерація модернізувала всі складові збройних сил та розробила, як і КНР, контрметоди і стратегії для нівелювання американської переваги.