У Європарламенті сподіваються, що ЄС не призупинить безвіз для українців
Київ • УНН
КИЇВ. 15 січня. УНН. Створення антикорупційного суду та конфлікт між НАБУ й ГПУ цікавлять депутатів Європейського Союзу, які нині перебувають у Києві з “інспекцією”. Про свої очікування від неформального спілкування з українськими політиками у Києві та погляд на хід антикорупційної реформи в інтерв’ю виданню “DW” розповіла євродепутат “Зелених” Ребекка Гармс, передає УНН.
“Сьогодні зі своїми колегами з Європарламенту, які візьмуть участь у переговорах в Києві, ми хочемо чітко пояснити, що саме має бути зроблено, щоб в Україні запрацював ефективний антикорупційний суд і як ми оцінюємо висновок Венеціанської комісії з цього приводу. Ми також хочемо зустрітися з генеральним прокурором і головою НАБУ”, — розповіла Гармс.
Водночас вона підкреслила, що судити про роботу цих інституцій — завдання не для євродепутатів, але в блоці хочуть показати, що ЄС — надійні друзі Україні у боротьбі з корупцією.
За словами Гармс, вона шкодує про зупинку виплат макрофінансової допомоги, яка нині необхідна Україні, проте, на її думку, з боку ЄС такий крок був необхідним.
“Мені шкода, що ЄС призупинив виплату макрофінансової допомоги Україні (600 мільйонів євро — ред.) через проблеми у процесі реформ і невиконання умов, з приводу яких ми досягли домовленостей. Україні потрібні гроші і фінансова підтримка, я бачу це і чую від людей. Я вважаю це хоча й сумним, проте необхідним кроком ЄС”, — сказала депутатка.
Гармс сподівається, що на наступний період макрофінансової допомоги Україна виконає всі необхідні вимоги.
“Щодо безвізового режиму, то справді його функціонування передбачає виконання деяких умов, які пов’язані з боротьбою з корупцією та певними реформами. Але я дуже сподіваюся, що того, чого ми досягли як свободи для українців в ЄС, ми не торкатимемося”, — додала вона.
Зазначимо, що відповідно до нового механізму призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами, Україна може втратити безвіз, якщо влада гальмуватиме процес реформ, зокрема боротьби з корупцією.
Нагадаємо, за підсумками засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулося 8 грудня, провідні депутати Європарламенту Даріуш Росаті, Майкл Галер та Ребекка Гармс у спільній заяві закликали українську владу продовжувати програму реформ в області протидії корупції та надати автономію антикорупційним органам.