Bloomberg оцінив, скільки коштуватиме європейським трейдерам російський газ в Україні
Київ • УНН
КИЇВ. 11 січня. УНН. Повернення в Україну російського газу через рішення Стокгольмського суду коштуватиме європейським трейдерам природного газу в 2018 році понад 1 мільярд доларів США. Про це йдеться в матеріалі видання Bloomberg, передає УНН.
Саме таку суму, вважають спеціалісти Bloomberg, коштуватиме європейським постачальникам нещодавнє рішення Стокгольмського суду щодо обов’язкової купівлі “Нафтогазом” у “Газпрому” сировини у розмірі 5 мільярдів кубометрів.
“Вечірка стає не такою цікавою для європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від повторного експорту російського газу в Україну”, — сказав аналітик Bloomberg Intelligence Ельчін Маммадов.
Проте, за його словами, нещодавнє збільшення споживання газу в ЄС має “пом’якшити удар”.
Україна в минулому році імпортувала 14 мільярдів кубометрів газу з ЄС, що дорівнює річному споживанню Бельгії.
Цей обсяг коштуватиме 1,2 мільярда доларів на рік, якщо передбачити, що 5 мільярдів кубометрів буде закуплено за середньою ціною імпортного газу для України від минулого жовтня, йдеться в статті.
Французька компанія Engie SA була одним з найбільших постачальників газу в Україну у 2016 році, обсяг поставок якої становив понад 3 млрд кубів. У минулому році збут зменшився приблизно на 40 відсотків через посилення конкуренції, повідомили у прес-службі компанії.
“Через потенційну купівлю "Нафтогазом“ російського газу в 2018 та 2019 роках, ”Engie“ розширює стратегію продажу газу кінцевим споживачам в Україні, розпочату минулого року”, - йдеться в повідомленні.
Швейцарський Axpo Trading AG, ще один з великих постачальників, “наразі створює місцеве підприємство, яке зможе торгувати безпосередньо в Україні”, — сказано в повідомленні прес-служби компанії.
Нагадаємо, 22 грудня прес-служба “Нафтогаз України” повідомила, що підприємство виграло арбітраж у позові проти “Газпрому” за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.
Суд зменшив обсяг обов’язкової купівлі газу у “Газпрому” в 10 разів - із 52 млрд куб. м до 5 млрд.