Папа Римський назвав Л.Гузара одним з найбільших моральних авторитетів
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. Кількість людей, які вшанували пам’ять колишнього глави Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, свідчить про те, що він був одним з найвищих моральних авторитетів останніх десятиліть. Про це Папа Римський Франциск сказав у своєму листі з нагоди прощання з Л.Гузаром, передає УНН з посиланням на Радіо Ватикану.
“В день, коли відбуваються похоронні богослуження християнського прощання з дорогою земною присутністю Верховного Архиєпископа емерита Києво-Галицького кардинала Любомира Гузара, прагну ще раз бути серед тих, хто молиться до Отця Небесного, вручаючи йому обрану душу нашого Брата. Мене спонукає це зробити надзвичайний приплив людей, які цими днями зібралися, щоб віддати шану усопшому кардиналові, про що мені стало відомо. Ця присутність є красномовним знаком того, чим він був: одним з найвищих моральних і пошанованих авторитетів в останніх десятиліттях українського народу”, — йдеться у листі Папи Римського.
Він також зазначив, що Л.Гузар був батьком і духовним наставником для всієї греко-католицької церкви, яку, за словами Папи Римського, він успадкував з “катакомб” через переслідування і якій повернув не лише церковні структури, а і радість власної історії.
“За всіх він постійно молився, відчуваючи, що це його новий обов’язок. І численні люди відчували себе ним представленими, знаходили в нього пораду й утішення, віруючі й невіруючі, не зважаючи на конфесійні відмінності. Всі відчували, що говорив християнин, українець, захоплений своєю ідентичністю, завжди сповнений надій, відкритий для майбутнього в Господі. Він мав слово для кожного, з теплотою своєї великої людяності і витонченої ввічливості „відчував“ людей”, — зазначив Папа Франциск у листі.
Нагадаємо, 5 червня, у столиці в Патріаршому Соборі воскресіння Хрестового поховали Любомира Гузара.
Як повідомляв УНН, 31 травня пішов із життя колишній предстоятель УГКЦ (2005–2011 рр.) Любомир Гузар.
З 1 по 3 червня прощання з ним проходило у Львові. Потім тіло покійного привезли до Києва.