Річниця катастрофа літака МАУ: Україна та інші держави заявили, що притягнуть Іран до відповідальності
Київ • УНН
КИЇВ. 8 січня. УНН. Міністерство закордонних справ опублікувало спільну заяву України, Афганістану, Великої Британії, Канади та Швеції щодо роковин трагічної дати збиття літака рейсу PS752, пише УНН з посиланням на повідомлення зовнішньополітичного відомства.
“Рік тому, рано вранці 8 січня 2020 року, літак рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України було збито двома іранськими військовими ракетами класу „земля-повітря“ поблизу Тегерана. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих та висловлюємо щирі співчуття всім, хто оплакує жертви трагедії PS752. Ми поділяємо горе сімей, родичів та друзів, які втратили близьких”, — вказано у повідомленні.
У спільній заяві держав зазначається: “Ми терміново закликаємо Іран надати повне та всебічне пояснення подій та рішень, які призвели до цієї жахливої авіакатастрофи, включаючи конкретні дії для того, щоб це більше ніколи не повторилося. Наші країни притягнуть Іран до відповідальності з метою встановлення справедливості та забезпечать виплату компенсацій Іраном в повній мірі сім’ям загиблих та постраждалим державам”.
Нагадаємо, Іран нарешті передав Україні звіт про катастрофу літака МАУ, у відповідь офіційний Київ готує пропозиції. Раніше Іран заявив, що передав Києву остаточний технічний звіт за результатами розслідування причин катастрофи літака “Міжнародних авіаліній України”, який був збитий в аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року.
Тоді у МЗС України стверджували, що Іран не передавав жодних звітів про катастрофу літака МАУ.
Нагадаємо, рейс PS752 “Тегеран-Київ” (літак Boeing 737-800) “Міжнародних авіаліній України” зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана зранку 8 січня 2020 року. У результаті авіакатастрофи загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, серед яких 11 українців і 63 громадян Канади.
Іранські війська 11 січня минулого року заявили, що український Boeing був збитий випадково, виною став людський фактор: літак пролітав поруч з військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”, а саме — за крилату ракету. При цьому, в Ірані відзначили, що очікували атаки з боку США, у зв’язку з чим системи ППО країни були приведені у повну бойову готовність.