G7 хоче встановити податок на прибуток корпорацій не менше 15%
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. Міністри фінансів “Групи семи” прийшли до спільної думки, що мінімальний податок на прибуток великих корпорацій повинен становити не менше 15%. Про це повідомив міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунак в Twitter, передає УНН.
Деталі
За словами міністра, на зустрічі G7 в Лондоні сторони прийшли до “історичної” згоди з глобальної податкової реформи, що вимагає від найбільших транснаціональних технологічних гігантів платити свою справедливу частку податків. Передбачається охопити найбільші компанії з маржею прибутку на рівні як мінімум 10%, а 20% будь-якого доходу понад 10% будуть перерозподілені, а потім оподатковані в тих країнах, в яких здійснюються продажі.
“„Група семи“ також домовилася про принцип глобального мінімального корпоративного податку для великих фірм в розмірі не менше 15%, що діє для кожної країни, який створить більш рівні правила гри для британських фірм і призведе до припинення дій з ухилення від сплати податків”, — заявив Сунак.
Він повідомив, що тепер предмет домовленості глав семи Мінфінів буде обговорюватися більш докладно на липневій зустрічі міністрів фінансів і глав центральних банків G20.
Рішення в першу чергу торкнеться таких транснаціональних компаній, як Google, Apple і Amazon.
At the @ G7 in London today, my finance counterparts and I have come to a historic agreement on global tax reform requiring the largest multinational tech giants to pay their fair share of tax in the UK .
The thread below explains exactly what this means. # G7UK pic.twitter.com/HdcK1HuM91
Що було раніше
Німецький антимонопольний регулятор заявив в кінці травня, що почав розслідування відносно Google щодо антиконкурентної практики, застосувавши новий закон, який вже використовувався для вивчення дій інших американських технічних гігантів.
Розслідування стосується європейських підрозділів Google в Німеччині та Ірландії, а також його материнської компанії Alphabet в Каліфорнії.
Доповнення
Ще раніше антимонопольне бюро ФРН заявило, що перевіряє, чи має Amazon “майже непереборну позицію економічної влади”. Бюро також застосувало свої нові повноваження, щоб розширити розслідування Facebook щодо інтеграції гарнітур віртуальної реальності.
Німецька реформа антимонопольного законодавства, як зазначає AFP, збіглася з новою правовою ініціативою ЄС, оприлюдненій в грудні, спрямованій на приборкання влади інтернет-гігантів.
Великі технологічні компанії, такі як Google і Facebook, стикаються з антимонопольними позовами і в США.
Німеччина і Франція при цьому приєдналися до закликів Сполучених Штатів ввести глобальний мінімальний корпоративний податок в розмірі не менше 15%.