АЕСУ підписало соцугоди з громадами, де планує розвідку урану
Київ • УНН
КИЇВ. 9 грудня. УНН. Українська компанії “Атомні енергетичні системи України”, перш ніж подавати документ на отримання спецдозволів від Держгеонадра, отримала погодження від місцевих облрад на користування надрами. А також підписала соціальні угоди з територіальними громадами на місцях, де планує розвідку уранових родовищ. Про це йдеться у релізі компанії, передає УНН.
В АЕСУ наголосили на тому, що під час громадських слухань, які проходили в областях на стадії погодження облрадами дозвільних документів за запитом компанії, громади не виступали проти діяльності компанії.
“З кожною такою областю нами були підписані соціальні угоди, які чітко регламентують наші обов’язки перед територіальними громадами”, - додали в АЕСУ.
В АЕСУ також спростували заяви Держгеонадра про начебто намагання компанії отримати дозволи у незаконних спосіб поза аукціоном.
“Всі наші кроки чітко відповідають вимогам нормативних актів країни і судові рішення тому офіційне підтвердження. Більше того, АЕСУ отримало відповідне погодження від МОЗ на проведення розвідувальних робіт, якого не мають навіть державні підприємства, що здійснюють аналогічну діяльність”, - повідомили в компанії.
За словами генерального директора компанії Юрія Бакарджиєва, чиновники Держгеонадра, які сьогодні подають недостовірну інформацію в ЗМІ та намагаються дискредитувати АЕСУ, йдуть не лише проти закону, але й проти держави.
“Яку мету вони переслідують, мені сказати важко. Проте, інвестору, як бачимо, доводиться у судах виборювати своє право працювати на благо держави”, - додав він.
Нагадаємо, ГПУ розслідує кримінальне провадження проти посадовців Держгеонадра за невиконання рішення суду.
Напередодні АЕСУ виграли три судові інстанції, які зобов’язали Держгеонадра видати компанії дозволи на розвідку уранових родовищ.
Також нагадаємо, НАБУ відкрило кримінальну справу за фактом незаконного збагачення керівника Держгеонадра М.Бояркіна.
Згідно з матеріалами слідства М.Бояркін вніс до декларації відомості про доходи своє родини, які виявилися меншими за розходи.
Крім того, НАБУ засумнівався в достовірності позики і розписки, відповідно до якої мати Бояркіна начебто позичила велику суму грошей (від 18 грудня 2015). Так, місцем реєстрації фізособи, яка надавала гроші матері Бояркіна, зазначене місто Дніпро, хоча Дніпропетровськ був перейменований Верховною Радою в Дніпро тільки 19 травня 2016 року.
Також нагадаємо, за словами голови Миколаївської облради Вікторії Москаленко, розвідка уранових родовищ сприятиме економічному розвитку регіону.