Рішення Пекіну обмежити експорт готових дронів, які використовуються на війні не зможе вплинути на ситуацію на полі бою. Все через те, що росія переважно закупляє запчастини для безпілотників та виготовляє їх самостійно. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, передає УНН.
Деталі
Китай посилює контроль над експортом дронів на тлі звинувачень у підтримці рф. Але це нічого не дасть
Він пояснив, що низка урядових органів, включаючи Центральну військову комісію, додали до "чорного списку" дрони з високоточною вимірювальною технікою. Ці зміни доповнюють перелік, опублікований минулого року, і набудуть чинності з 1 вересня.
За його словами, попри те, що обмеження на експорт споживчих дронів були зняті, Міністерство комерції Китаю підтвердило свою позицію, що цивільне обладнання не повинно використовуватися для "поширення зброї масового знищення, тероризму або військових цілей".
Тепер про те, чому це замилювання очей. Бо саме зараз важливо посилити контроль за компонентами, які йдуть на росію. Бо росіяни збирають дрони на власній території. Також росія спокійно отримує через китайські компанії компоненти до ракет та іншої зброї
Коваленко додав, що таке "замилювання" когось можливо й влаштує. А втім, за його словами, наразі не видно справжніх зусиль Китаю перешкодити росії вести агресивну війну проти України.
Нагадаємо
Китай розширив обмеження на експорт військових безпілотників після візиту глави МЗС України. Пекін заперечує звинувачення у постачанні зброї росії та посилює контроль за експортом товарів подвійного призначення.