Цитата:
“Щойно підписав закон "Про публічні електронні реєстри“, який дасть поштовх до створення якісних адміністративних та електронних послуг в Україні. Ми кажемо "ні“ дублюванню інформації в реєстрах і повторному запиту даних у громадян. Водночас "так“ розбудові ефективної цифрової держави”, — підкреслив Руслан Стефанчук, слова якого наводить пресслужба Апарату ВР.
Деталі
За його словами, законом впроваджується режим paperless — держава не вимагатиме від громадян інформацію, яка вже є в реєстрах. Також не потрібно буде приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани — обмін інформацією буде електронним. Окрім того, інформація не дублюватиметься й не відрізнятиметься про одну й ту саму людину в різних держреєстрах.
“Отримання онлайн-послуг стане швидшим, буде забезпечено доступність та прозорість державних реєстрів, а також оптимізовано та спрощено адміністративні процеси”, — зазначив голова парламенту.
Яка ситуація з держреєстрами зараз
В Україні на сьогодні, за даними Мінцифри, понад 350 державних реєстрів. Але не всі вони функціонують належним чином, інформація дублюється або зовсім не оновлюється, або самі реєстри існують у вигляді Excel-таблиць чи гугл-документів.
Щоб отримати довідку, українці мусять навідатися до кількох установ, вистояти в чергах та зібрати купу паперових документів, інформація до яких підтягується з різних реєстрів.
Як тепер зміниться життя українців
- не треба стояти в довгих чергах, щоб отримати необхідну довідку. Зробити це можна буде онлайн, не виходячи з дому
- отримання онлайн-послуги стане набагато швидшим
- не треба робити додаткові ксерокопії документів, адже вони і так будуть у держреєстрах і чиновники матимуть до них доступ
- всі документи будуть в єдиному електронному реєстрі, а не губитися по шафах та кишенях, вказували у Мінцифри.