"Один з наших найважливіших пріоритетів — це реформування системи оборонних закупівель. Ми повністю її змінюємо. До кінця року ми плануємо довести цей процес до кінця. Вже готовий Закон "Про оборонні закупівлі", як змінити — ми знаємо. Закон незабаром виходить на друге читання і я сподіваюся, що у лютому Верховна Рада України його прийме. Однак, він запрацює лише тоді, коли ми приймемо до нього велику кількість підзаконних актів, адже система змінюється повністю. Не буде державного оборонного замовлення як класу документа, ми багато чого відкриємо. Для цього й потрібно прописувати всі підзаконні акти. Отже, повноцінно він запрацює з наступного бюджету, але деякі речі ми вже втілюватимемо у цьому році, деякі принципи вже використовуються", — зазначив Загороднюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загороднюк розповів про зміни у системі оборонних закупівель.
Також, він вважає, що закупівлі для Збройних Сил України мають відповідати визначеним пріоритетам.
"Те, що ми закуповуємо, має відповідати стратегії і пріоритетам, адже грошей на все звичайно не вистачає. Другий момент — це те, що ми цілком маємо відмовитися від ідеї безальтернативного вибору постачальників рішенням однієї чи двох осіб. Звідси ризики неправильного рішення, і в тому числі корупційні", - розповів міністр.
Так, у міністерстві вже ввели незалежні комітети — робочі групи, які все це переглядають і потім або підтверджують, або не підтверджують рішення. Такий процес запрацював вперше в історії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонне замовлення на 2020 рік готують за стандартами НАТО – Загороднюк.
Очільник Міноборони також зауважив, що безальтернативність у виборі постачальника товарів та послуг для війська є неправильним підходом, проте існують виключення.
"Таке інколи буває, таке буде. У західних арміях це також є. У випадку, коли ми йдемо на одного постачальника — ми повинні дуже доступно пояснити всім, чому саме він. Це пояснення має йти від військ, з перевірками. Тобто ми маємо перевірити, наскільки це відповідає реальності, наскільки конкурентна і адекватна ціна, чи військовим підходить те, що ми закуповуємо та чи ефективно це допомагає їм виконувати бойові завдання", - вважає Загороднюк.
Як раніше повідомляв УНН, Загороднюк повідомив, що у Маріуполі та Сєвєродонецьку побудують військові бази за стандартами НАТО.