ЮНЕСКО внесло ще 2 об’єкти культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом, повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України у четвер, пище УНН.
До Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом, включено Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" та Одеський літературний музей
Деталі
Рішення про внесення двох об’єктів під посилений захист ухвалили, як вказано, 11 грудня на 19-му засіданні Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.
Раніше до цього списку вже було внесено 25 об’єктів культурної спадщини України. Ідеться про більшість об’єктів, які входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та до попереднього Списку світової спадщини ЮНЕСКО, без врахування об’єктів, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
"До цього моменту МКСК задокументувало 1222 випадки руйнування об’єктів культурної спадщини. Це означає, що в середньому більше одного об’єкта росія пошкоджує щодня. І це статистика, яка не включає руйнування культурної інфраструктури та пограбування музеїв і археологічних колекцій. Це все спроби не лише знищити фізичні пам’ятки, але й стерти ідентичність та історію нації", - зазначила у своєму онлайн-виступі заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар.
З її слів, Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" є нагадуванням про одну з найтемніших сторінок історії людства, підкреслюючи важливість пам’яті та боротьби з ненавистю. Одеський літературний музей, попри щоденні обстріли, залишається стійким символом української культури.
"Ми також закликаємо до встановлення міжнародно-правової відповідальності за руйнування культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом. Це необхідно зробити не лише для України, а й заради дотримання принципів міжнародного права та збереження спільної світової спадщини", - вказала заступниця міністра.
В Україні вперше застосують механізм "спецмоніторингу" ЮНЕСКО: що відомо12.12.24, 00:07