Речник ДСНС України Олександр Хорунжий під час брифінгу дав важливі рекомендації для водіїв, пішоходів та туристів. Зокрема, він звернув увагу на небезпеку, яку створюють зимовий туман, короткий світловий день та складні умови у горах. Про це повідомляє кореспондент УНН.
Як убезпечити себе у темний та туманний період доби
Попереджаємо водіїв бути особливо обережними під час туману. Як правило, це видимість 200-500 метрів. І за останні дні вже були випадки ДТП
За його словами, у тумані потрібно зменшувати швидкість, адже погана видимість значно ускладнює пересування. Протитуманні фари також є обов’язковими.
"Це сприяє тому, щоб водії могли краще роздивитися, що попереду, та уникнути небезпечних ситуацій".
Не менш важливі правила стосуються і пішоходів.
"Перехід дороги має відбуватися виключно на пішохідних переходах. Треба переконатися, що водій встигне загальмувати", — додав речник ДСНС.
Він також нагадав про акцію "Засвітись", яка закликає використовувати світловідбиваючі флікери. Це допоможе зробити пішоходів більш помітними у темний час доби.
Небезпека в горах
Туман, снігопад, сильний вітер та невідповідна підготовка створюють серйозні ризики для туристів у Карпатах.
"Розпочну зі статистики: з початку року гірськими рятувальниками ДСНС було врятовано 579 осіб, з них 101 дитину. Але, на жаль, загинуло вже 18 людей," — зазначив Хорунжий.
Основними причинами нещасних випадків є легковажність туристів, переоцінка власних можливостей та нехтування прогнозом погоди.
"Треба ретельно вивчити маршрут і перевірити погодні умови перед походом. Туристам також варто зареєструвати свій маршрут через номер "101", "112" або у додатку "Порятунок у горах" або "Порятунок". Це дозволить рятувальникам швидше знайти людей у разі надзвичайної ситуації," — наголосив речник ДСНС.
Як діяти, якщо загубилися
"Перше - не панікувати. Треба загадати деталі свого маршруту: стежки, струмки, гірські потоки можуть допомогти, якщо рухатись ними вниз, бо вони обов'язково приведуть до населених пунктів", - порадив Хорунжий.
Також він рекомендує телефонувати за номерами "101" або ж "112". Якщо дзвінок до рятувальників не вдається зробити з першого разу, змініть місцезнаходження.
Прогноз погоди на зиму: що чекає українців на Миколая та у грудні03.12.24, 12:34
Важливо користуватися додатками "Порятунок" або"Порятунок у горах", бо вони працюють з геолокацією.
"Ми не радимо самостійно вирушати у гори, особливо без належної фізичної підготовки чи спорядження," — підкреслив він.
Що брати з собою в гори взимку
Гірські мандрівки вимагають серйозної підготовки. Обов’язково візьміть:
- трекінгове взуття;
- одяг по сезону та змінний комплект;
- рюкзак, дощовик, налобний ліхтарик, мисливські сірники, туристичні бахіли;
- заряджений телефон (можна два), павербанки, засоби навігації.
Дотримуючись цих порад, можна значно знизити ризики як на дорозі, так і в горах.
Як користуватись генератором безпечно: рятувальники дали поради02.12.24, 15:57