"Повернення учнів випускних 9-х та 11-х класів до повноформатного навчання, на мою думку, є вкрай необхідним та важливим. Після завершення посилених карантинних заходів, за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації, учні випускних класів повернуться до змішаної форми навчання. В областях, де показники захворюваності на СOVID-19 будуть контрольованими, порушуватиму питання про повернення школярів 9-х та 11-х класів за парти", - заявив Шкарлет.
При цьому він зауважив, що спілкуючись з учителями, чує про їхні перестороги з приводу відсутності очного спілкування з учнями. Й не менше хвилюються батьки та самі школярі, яким впродовж поточного навчального року довелося готуватися до ЗНО та ДПА переважно в дистанційній формі.
"Маємо бажання та наміри також відновити повноформатне або змішане навчання для школярів інших класів", - вів далі голова МОН.
"Тривають відповідні консультації з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим та головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком", - зазначив він.
Додамо, за даними МОН, через посилення протиепідемічних заходів учням було заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, під час "локдауну", водночас закладам дозволено було оголосити на цей період канікули.
Наразі в Україні діє жорсткий карантин - з 8 по 24 січня. А з 19 грудня вводили нові карантинні обмеження - по всій території України правила "помаранчевої" зони.
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня. Згодом його неодноразово продовжували, однак, влітку перевели на інший формат - адаптивний карантин. Це означає, що регіони позначаються зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Залежно від "кольору" регіону різняться й обмежувальні заходи. Загалом дію обмежень продовжено до 28 лютого. Після "локдауну" країна має повернутися до обмежень, які діяли до нього, а загалом адаптивний карантин розглядають можливість продовжити до 31 березня.