Чионг Мі Лан програла апеляцію проти смертного вироку за організацію одного із найбільших банківських шахрайств у світі. Тепер вона має шанс уникнути страти, якщо поверне 75% від викрадених коштів.
Про це повідомляє УНН з посиланням на BBC.
Згідно із законом В'єтнаму, якщо Чионг Мі Лан виплатить $9 млрд, що становить три чверті від $12 млрд, які вона привласнила, її смертний вирок буде замінено на довічне ув'язнення.
У квітні суд визнав, що вона таємно контролювала Південний комерційний банк (Saigon Commercial Bank), п’ятий за розміром банк країни. Протягом понад десяти років вона через мережу підставних компаній брала кредити та знімала кошти, загалом привласнивши $44 млрд.
Прокуратура заявляє, що з цієї суми $27 млрд було незаконно привласнено, а $12 млрд — розкрадено, що є одним із найтяжчих фінансовим злочином у В'єтнамі, за який її і засудили до смерті.
Шокуючий вирок Смертний вирок для жінки за економічний злочин у В'єтнамі — явище вкрай рідкісне та викликало значний резонанс. У вівторок суд підтвердив, що немає підстав для пом'якшення покарання.
Проте, Чионг Мі Лан все ще може подати прохання про помилування президенту. Під час слухань апеляції бізнесвумен визнала свою провину та висловила сором за завдані державі збитки. Вона заявила, що прагне якнайшвидше повернути викрадені кошти.
Що відомо про Чионг Мі Лан
Чионг Мі Лан народилася у сім'ї китайсько-в'єтнамського походження в Хошиміні. Її бізнес починався з торгівлі косметикою на ринку. У 1980-х вона почала скуповувати нерухомість і до 1990-х стала власницею значного портфеля готелів і ресторанів.
Екс-президента Перу засуджено до понад 20 років за корупцію22.10.24, 04:59
На момент її арешту вона очолювала одну з найбільших компаній нерухомості В'єтнаму, Van Thinh Phat Group. Вирок став кульмінацією антикорупційної кампанії "палаючі печі" під керівництвом тодішнього Генерального секретаря Комуністичної партії Нгуєна Фу Чонга.
Заморожені активи та спроби повернення коштів
За словами адвокатів, майно Чионг Мі Лан перевищує необхідну суму для компенсації, але реалізація цих активів ускладнена. Серед них — розкішна нерухомість у Хошиміні, акції та частки у бізнесах. При цьому, більше тисячі активів наразі заморожено владою.
Адвокати наголошують, що під смертним вироком вона не може ефективно продати майно. Якщо б вирок замінили на довічне ув’язнення, це полегшило б її завдання. Однак суд не був переконаний цими аргументами.
В’єтнам суворо контролює інформацію про виконання смертних вироків. Згідно з правозахисними організаціями, у країні понад 1000 людей чекають на страту.