Цитата
“Я послухав засідання фракції, послухав аргументи за і проти... Дійсно є багато аргументів за. В першу чергу, тому що в країні велика кількість людей, які мають онкозахворювання у важкій формі. Багато, на жаль, отримують наркотичну залежність від опіатів, а канабіноїди не викликають за словами експертів наркотичну залежність, полегшують страждання людей, але при цьому м’якше діють з точки зору залежності ”, - розповів Арахамія.
Також хороший аргумент за, то що це досить велика експортна індустрія.
“Я маю на увазі медичні препарати і у нас аграрна країна і взагалі-то нічого не перешкоджає, крім якихось у нас скрепов і упереджень, нічого не перешкоджає до виробництва”, — сказав Арахамія.
За це словами, аргументами проти є в першу чергу, то що люди говорять, що це наркотична речовина і що його вирощувати не правильно.
“Хоча в самому законі дуже строго, набагато суворіше ніж зараз йде оборот наркотиків. Набагато суворіше там вимоги і по вирощуванню, і по сертифікації самого обладнання, і по сертифікації місця вирощування, з контролю за оборотом, по маркуванню кожного куща ... Будемо ще спілкуватися з представниками правоохоронних органів, послухаємо їх позицію, які вони ризики бачать ”, - розповів Арахамія.
Він зазначив, що в цілому для першого читання закон в принципі готовий.
“Тому з великою ймовірністю, я його напевно буду підтримувати в першому читанні і дивитися на скільки між першим і другим колектив авторів відпрацює ці ризики, які не дозволять вирощувати це нелегально і не поширювати цю продукцію для розважальних цілей”, — сказав Арахамія.
Доповнення
У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5596 про регулювання обороту конопель в медичних цілях, наукової і науково-технічної діяльності, який також дозволить легалізувати медичну коноплю.
У вівторок, 13 липня, о 16:00 відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. Розглянуть питання канабісу.
Що було раніше
Уряд України постановою № 324 від 7 квітня виключив зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу.
Історія питання
Організація Об’єднаних Націй в грудні 2020 року виключила медичний канабіс зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, де він був до цих пір поруч з небезпечними наркотиками, що викликають сильну залежність, таких як героїн.
США, європейські та деякі інші країни підтримали цю пропозицію, а Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти. Україна утрималася від голосування.
На даний момент в Україні дозволено вирощувати технічну коноплю з вмістом психоактивної компонента ТГК до 0,08%. Для порівняння: в ЄС дозволений рівень ТГК в промисловій коноплі складає 0,2%, в США, Канаді та Китаї — 0,3%.