Цитата
“Проведення вакцинації COVID-19 відбуватиметься за допомогою відповідних цифрових інструментів, які в нас. Ми запустили наступні модулі... В першу чергу, з метою покращення даних про імунізацію нашого населення, нам важливо, щоб ми в майбутньому могли ці дані обробляти й використовувати. Щоб коли пацієнт звернеться до лікаря, то було видно, що він вакцинований у єдиній електронній системі. І електронна система охорони здоров’я як найкраще для цього підходить. Для цього нами розроблено модуль „Імунізації“, який використовує в собі всі необхідні міжнародні стандарти зберігання даних по цьому напрямку” — заявив Кучер
Деталі
За словами заступника міністра, модуль дозволяє зберігати інформацію про проведену імунізацію в зручному форматі.
При цьому лікар може внести велику кількість інформації щодо типу вакцини, дозування, спосіб введення, причини проведення вакцинації, або не проведення, якщо людина відмовляється.
Важливо, що медичному не доведеться навчатися, а все буде реалізовано в тому функціоналі медично-інформаційної системи, яка представлена в тому чи іншому медичному закладі.
“Окрім цього, в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я вже станом на зараз ведуться Реєстр медичних записів про направлення та рецепти... Ми будемо використовувати інформаційну систему MedData. Вона дозволяє покрити логістичну складову”, — додав помічник Степанова.
Вакцинація в Україні
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що в Україні масова вакцинація від COVID-19 розпочнеться в лютому.
Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що масова вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться через чотири місяці.
Степанов 24 грудня 2020 року підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.
У рамках дорожної карти, щепленнями від коронавірусної хвороби планується охопити щонайменше 50% населення країни протягом зазначеного періоду.
За словами міністра кабінет міністрів Олега Немчінова, до 16 млн доз вакцини від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX.
Наразі, для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 в Україні, вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Постачання вакцин в Україну, як очікується, почнеться вже в середині лютого.
Також анонсовано, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Крім того, Україна уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз вакцини.