У Міністерстві оборони України готують пропозиції щодо процедури бронювання військовозобов'язаних працівників. Про це з посиланням на Європейську Бізнес Асоціацію, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що вчора, 21 грудня, представники бізнесу зустрілись з заступником Міністра економіки України Ігорем Фоменком, аби обговорити питання бронювання працівників та оновленої процедури бронювання.
Наразі оновлена процедура ще не узгоджена, однак запевняють, що як тільки вона та її окремі елементи (мобілізація, бронювання, відпустки військовослужбовцям, тощо) буде погоджено – деталі буде анонсовано.
Головна ідея змін полягає в тому, щоб змінити підходи до бронювання – зробити їх більш зрозумілими та прозорими.
Водночас є напрацювання щодо е-бронювання, які вже направленні на погодження. Це експериментальна система з терміном проєкту у два роки. Разом з цим працюватимуть і паперові бронювання.
В контексті чинної системи бронювань, під час зустрічі було зазначено кілька аспектів. Так, йшлося про те, що:
- забронювати можна до 50% від військовозобов’язаних;
- на місяць бронюються ті, у кого є неточності в даних (тобто, потребують уточнення), і на шість місяців – у кого все в порядку;
- якщо людина не стоїть на військовому обліку – вона заброньованою бути не може;
- бронювання підприємству надається на час, поки його вважають критично важливим, такий статус дається на один рік;
- коли підприємство продовжує статус критичності, тоді відбувається перебронювання;
Разом з тим зазначається, що Міноборони пропонувало погоджувати списки військовозобов’язаних з ТЦК, але Мінекономіки цю ідею не підтримало.
Доповнення
Представник Міністерства економіки також розказав представникам бізнесу, що Міноборони та Мінцифри зараз "кинули всі сили" для внесення інформації в Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних "Оберіг". У перспективі там можна буде перевіряти свої військово-облікові дані з обмеженим доступом.
Нагадаємо
Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних за відповідним списком під час дії воєнного стану.
Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані, та встановлено терміни розгляду звернень підприємств щодо визначення їх критично важливими.