Цитата
«Чому агрострахування не було розвинено і не є таким станом на сьогодні? Перше – тому що у 2012 році було створено аграрний страховий пул, який заставляв всіх вступити, і фактично платити певні платежі. Цей законопроект ліквідує це ганебне явище. Друге – у 2000-х роках багато було програм держпідтримки, були страхування, але коли виникав форс-мажор, виплати не виконувались. Відповідно, довіра до страхових компаній була втрачена. Цей законопроект чітко визначає критерії і вимоги до страхових компаній, які необхідно дотримуватись щоб отримати державну підтримку», - пояснив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України агрострахування Тарас Висоцький під час виступу у ВР.
Деталі
Зі слів Висоцького, на сьогодні також не до кінця були визначенні чіткі об’єкти страхування, а даний законопроект їх визначає. Крім того, уточнюються повноваження уповноваженого органу – НБУ.
Відповідно до пояснювальної записки, документ запроваджує державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників в частині страхування сільськогосподарської продукції.
Проєктом Закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.
Також розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) визначено на рівні до 60%, зважаючи на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки.
Що було раніше
Кабінет міністрів у квітні схвалив проект постанови про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників.